Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل امور عشایر استان خبر داد:

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی از اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای آبرسانی به مناطق عشایری این استان خبر داد.

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای آبرسانی مناطق عشایری آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی،  محمدحسن آل هاشم در حاشیه بازدید از مناطق عشایری شهرستان خداآفرین در گفتگو با خبرنگاران گفت: این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای حوزه آبرسانی عشایر استان در سال جاری تخصیص داده شده است که با هزینه کرد آن مشکل تامین آب شرب مناطق عشایری استان از جمله در شهرستان های خداآفرین، کلیبر، اهر، میانه، مراغه و چاراویماق حل می شود.

وی تامین و توزیع  نهاده های دامی از جمله کنسانتره به عنوان غذای کامل دامی، اجرای طرح دوقلوزایی با هدف مدیریت امور پرواربندی، دامپزشکی و تغذیه دام ها، تثبیت و بازسازی و بهسازی راه ها با استفاده از نانوتکنولوژی با عمر مفید ۱۰ساله، تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به جمعیت  عشایری، اجرای طرح پلاک کوبی دام ها و بیمه عشایر، توزیع قند و شکر و ارائه خدمات در حوزه گردشگری را از اقدامات امور عشایر آذربایجان شرقی طی سال جاری بیان کرد.

آل هاشم عشایر را مصداق عینی تولید ملی، همت مضاعف و اشتغال توصیف و اضافه کرد: در حال حاضر ۳۵ درصد صنایع دستی کشور توسط  عشایر تولید می شود.

وی ادامه داد: محصول صنعت دستی ورنی یکی از تولیدات با ارزش عشایر است که در مناطق عشایری آذربایجان شرقی تولید می شود که تلاش می کنیم جشنواره ورنی در این مناطق برگزار شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید