Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی از کشف و ضبط بیش از 3.5 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف انسانی درسطح شهرستان تبریز خبر داد.

کشف، ضبط و معدوم‌سازی بیش از 3.5 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی،  امیرحسین بهداد در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبرگفت: طی بازدید های صورت گرفته از مراکز عرضه، در حدود ۳ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد و فرآورده های خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف انسانی به دلیل غیربهداشتی و تاریخ منقضی بودن طی یک ماه و نیم اخیر از سطح شهرستان تبریز کشف و ضبط شده است، که با اخذ مجوز قضایی معدوم سازی و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی افزود: با توجه به اینکه اخیرا آلایش مرغی غیر مجاز و فاقد هرگونه مشخصات مثل جگر، دل، سنگدان و پای مرغی از استان های دیگر به طور غیر مجاز وارد استان می شوند، لذا مردم از خرید هر گونه مواد خام دامی فله ای و یا در بسته های بدون مشخصات و لیبل و جت پرینت خودداری کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصولات توجه کنند.

وی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، مراتب را به ادارات دامپزشکی شهرستان ها اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید