Iranian Agriculture News Agency

با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی؛

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، گفت: محیط زیست از اهمیت و جایگاه فوق العاده ای برخوردار است و باید توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی داشته باشیم.

آغاز اجرای طرح نهالکاری همگانی برای ایرانی سبز در تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در مراسم نمادین نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز که با حضور مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و امیر سیدجاوید هاشمی فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز در زمین های کشاورزی اطراف پایگاه انجام شد، ضمن بیان این مطلب افزود: محیط زیست شامل آب، خاک، مراتع و جنگلها می باشد، بایستی در همه این موارد به وظایف قانونی، اخلاقی و شرعی خود عمل نمائیم.  

وی ادامه داد: خاک، مراتع و جنگلها نقش بسزایی در مسائل زیست محیطی و سلامت هوا ایفاء می کنند.

دکتر آل هاشم گفت: آب مایه حیات است و بدون آب زندگی بر روی کره خاکی امکانپذیر نخواهد بود، اما اهمیت خاک کمتر از منابع آبی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار کرد: حفظ و حراست از خاک، آب، مراتع و جنگلها و به طور کلی حفاظت از منابع طبیعی باید اولویت اصلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باشد.

امام جمعه تبریز افزود: نهالکاری در راستای حفاظت از مراتع و جنگلها کار بسیار خوب و ارزشمندی است که امروز همزمان با روز جهانی خاک در کشور اجرا می شود.

دکتر آل هاشم اظهار کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه همه ما است و در این راستا طرح نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز در سطح کشور و استان آذربایجان شرقی عملیاتی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، گفت: این طرح در استان در 900 هکتار با نهالکاری 390 هزار اصله نهال در زمین های کشاورزی شهرستانهای تبریز، اهر، آذرشهر، مرند، عجبشیر، بناب، مراغه، ورزقان و خداآفرین اجرا می شود.

وی با خاطرنشان ساختن این موضوع که از این میزان 140 هزار اصله نهال مربوط به صنوبر بوده و مربوط به زراعت چوب می باشد، عنوان کرد: طرح نهالکاری همگانی در تبریز در 70 هکتار از زمین های کشاورزی با 25 هزار اصله نهال گلدانی در ائل باغی و عینالی شروع و با توجه به وضعیت آب و هوا قابل افزایش است.

وی در پایان سخنان خود فرارسیدن روز دانشجو را به تمامی دانشجویان متعهد و انقلابی کشور که در راستای اعتلای اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند، تبریک و تهنیت گفت.

                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید