Iranian Agriculture News Agency

پنجمین جشنواره استانی زعفران شهرستان مرند با حضور فرماندار تبریز ، شهردار تبریز ، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، اعضا شورای اداری شهرستان مرند و سایر مسئولین و با حضور بی نظیر مردم در تفرجگاه عون بن علی (عینالی) برگزار شد .

 برگزاری جشنواره ها یک فرصت برای عرضه توانمندی، اشتغال و اقتصاد پویا است

پنجمین جشنواره استانی زعفران شهرستان مرند با حضور فرماندار تبریز ، شهردار تبریز ، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، اعضا شورای اداری شهرستان مرند و سایر مسئولین و با حضور بی نظیر مردم در تفرجگاه عون بن علی (عینالی) برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم با اشاره به اینکه اکثر آسیبهای اجتماعی در حوزه اقتصادی است که از جمله آن در حوزه بیکاری، بی پولی  که ناتوانی در حوزه اقتصادی را دارد گفت: هدف از برگزاری جشنواره زعفران یک ادله اقتصادی است و اقتصاد به همراه انسجام ملی یک مولفه پیچیده بر زندگی بشر است و ماحصل اقتصاد و انسجام ملی امنیت پایدار است .

مهندس داود گرشاسبی بیان داشت: برگزاری جشنوارها در دنیا به میزان قابل توجهی بر ارزش مالی آن تاثیر دارد به طوریکه۳۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده داشته است و برگزاری این جشنواره ها یک فرصت برای عرضه توانمندی، اشتغال و اقتصاد پویا است .

وی خاطر نشان کرد: ما می توانیم سهم خود را از جشنواره ها بگیریم و به دنبال تعامل با نظام بین الملل هستیم .

مهندس گرشاسبی افزود: در سال رونق تولید در جهت معرفی محصولات و توانمندی های شهرستان مرند چندین جشنواره برگزار شده که از جمله آنها برگزاری جشنواره های سبد بافی، زرد آلو ، پسته، بادام و… می باشد .

وی با اشاره به تلاش کشاورزان در راستای کاشت زعفران گفت: در سال ۱۳۷۸ در شهر بناب مرند فقط یک هکتار کشت زعفران صورت گرفته بود که ما حصل آن برداشت سه کیلو بوده است که با تلاش و همت این عزیزان بعد از ۲۱ سال ۱۸۴ هکتار زعفران کاشت شده که 740 کیلوگرم برداشت با در آمد هشت میلیارد تومانی با اشتغال ۲۱۰۰ نفر در روز شده است .

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ها ایجاد تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است که در سایه همدلی و وحدت صورت می گیرد .

وی افزود: به دنبال انقلاب هم افزایی در تولید صنعت، سرمایه و ثروت هستیم که عاملی برای رشد و توسعه شهرستان است.

گفتنی است جشنواره زعفران بناب مرند با حضور تعداد کثیری از شهروندان عزیز تبریزی و مرندی و تنی چند از مسئولین استانی و شهری، مدیران سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ، اعضای شورای شهر تبریز، مدیرعامل و معاونین سازمان عون بن علی شهرداری تبریز در تفرجگاه عینالی تبریز برگزار شد.

سخنرانی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند، سخنرانی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، فرمانداری مرند رونمایی از تمبر اختصاصی جشنواره، برپایی غرفه های  گردشگری ومعرفی صنایع دستی، اجرای بازیهای بومی محلی توسط کودکان هنرمند و جمع آوری کمک های نقدی‌ به زلزله زدگان میانه از دیگر برنامه های آن بود که مورد استقبال شهروندان حاضر در جشنواره قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید