Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی عنوان کرد:

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: اداره کل دامپزشکی استان، مجموعه ای بزرگ و عظیم با گسترده ترین و متنوع ترین وظایف در حوزه تامین امنیت و سلامت غذایی است.

 آذربایجان شرقی در تولید عسل رتبه دوم، گوشت قرمز رتبه دوم، تخم مرغ رتبه چهارم، شیرخام رتبه چهارم، گوشت مرغ رتبه هشتم کشور را دارد

به گزارش  خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد در جلسه شورای هماهنگی سازمان که با حضور مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: اگر بخواهیم سازمان جهادکشاورزی، اداره کل دامپزشکی استان و سایر ادارات تابعه جایگاه اصلی خود را که همانا افتخار، سربلندی و اقتدار است، پیدا کرده و به آن دست یابد بایستی تعامل مثبت و منطقی مبتنی بر احترام متقابل بین سازمان و ادارات تابعه برقرار و تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در تولید عسل رتبه دوم کشوری، تولید تخم مرغ رتبه چهارم، گوشت مرغ رتبه هشتم، تولید شیرخام رتبه چهارم و در تولید گوشت قرمز رتبه دوم کشور را با همه کمبودها و تنگناهای استان به خود اختصاص داده و به عنوان قطب دامپروری و کشاورزی کشور مطرح شده است، ادامه داد: این کار در سایه فعالیت های شبانه روزی و بی دریغ مجموعه همکاران در سازمان جهادکشاورزی استان و ادارات تابعه محقق شده است.

دکتر بهداد اظهار کرد: روحیه جهادی موجود در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی پس از انتصاب شایسته و ارزشمند جناب آقای دکتر اکبر فتحی به عنوان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بین کارکنان شاغل در سازمان و ادارات تابعه روز به روز افزایش و گسترده تر شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه 400 نفر در بخش دولتی و حدود 2000 نفر در بخش غیردولتی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی مشغول انجام وظیفه می باشند گفت: اداره کل دامپزشکی استان مجموعه ای بزرگ و عظیم با گسترده ترین و متنوع ترین وظایف در حوزه تامین غذایی می باشد.

وی تاکید کرد: رسیدن به تولید پایدار بدون در نظرگرفتن سیاست های دامپزشکی امکانپذیر نخواهد بود، از نظر دامپزشکی تولید بایستی بدون ریسک و با حداقل آسیب پذیری و تلفات باشد.

دکتر بهداد ادامه داد: کنترل و ریشه کن کردن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور و استان در سایه تعامل و همکاری نزدیک مجموعه دامپزشکی با جهادکشاورزی بدست آمد، این موفقیت چشمگیر با توجه به اینکه کل دنیا با این بیماری خطرناک و مهلک دست و پنجه نرم می کند با روحیه جهادی و مدیریت جهادی حاکم بر خانواده بزرگ دامپزشکی حاصل شد.

مدیرکل دامپزشکی استان در پایان سخنان خود، کاهش 40 درصدی بیماری تب مالت انسانی، افزایش میزان معدوم سازی فرآورده های خام آلوده و غیربهداشتی، کاهش 93 درصدی بیماری آبله گوسفندی، افزایش 38 درصدی عملیات آزمایشگاه هاری، افزایش 29 درصدی واکسیناسیون علیه بیماری آبله و افزایش 94 درصدی میزان نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه های مرجع را از مهم ترین و شاخص ترین موفقیت های چشمگیر اداره کل دامپزشکی استان در راستای مبارزه با بیماریهای دام و طیور و تامین سلامت غذایی استان آذربایجان شرقی برشمرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید