Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال در سطح ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه در کشور احداث می‌شود.

 برنامه ریزی برای توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه های کشور در سال جاری

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی،  مهندس محمدعلی طهماسبی در همایش سراسری معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان‌های جهادکشاورزی کشور در منطقه آزاد ارس، افزود: تاکنون مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان برای احداث گلخانه‌ها پرداخت شده و ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم مورد نیاز است.

وی اظهار داشت: انتقال دانش فنی برای گلخانه‌داران همواره مورد توجه ماست و باید با تعامل، به حل مشکلات گلخانه‌ای آنان پرداخت.

معاون وزیر در امور باغبانی، با بیان این که توسعه گلخانه‌ها برای کاهش مصرف آب در سطح کشور ضروری است، خاطرنشان کرد: در مباحث کنترل اقلیم، تهویه و انرژی، طرح‌های بسیار خوبی ارائه شده است که برای توسعه صنعت گلخانه‌سازی، کسب و کارهای متعددی ایجاد شده است.

به گفته وی، با فرهنگ‌سازی‌های در سال‌های اخیر مشخص شد که اقلام تولیدی گلخانه‌ای بسیار سالم است و عناصر طبیعی آن کنترل شده‌اند.

مهندس طهماسبی با اشاره به این که بیش از ۷۰ درصد تولید و عرضه گوجه‌فرنگی کشور در گلخانه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: برند گوجه‌فرنگی ایران توسط باغداران منطقه جلفا در بازار روسیه پررنگ شده است که جای تقدیر دارد.

به گفته وی، کارآفرینان کوچک می‌توانند به تولید کنندگان بزرگ تبدیل شوند، لذا باید مورد حمایت قرار گیرند.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: بانک کشاورزی، عطف توجه به مقوله گلخانه‌ای دارد تا از طریق تسهیلات مربوطه، از مشکلات گلخانه‌داران کاسته شده و امکان فعالیت تقاضامحور این مراکز فراهم شود.

وی ادامه داد: چه خوب است گلخانه‌داران، حساب خود را به بانک کشاورزی منتقل کنند تا با دریافت شرایط سهل و آسان تسهیلات بانکی، صادرات محصولات باغی نیز بهبود یابد.

گفتنی است؛ همایش سراسری معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان‌های جهادکشاورزی کشور با حضور مهندس طهماسبی معاون وزیر در امور باغبانی، جناب آقای نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس، مدیران ستادی وزارت متبوع و شرکت‌های فعال در بخش گلخانه‌سازی با عنوان طرح توسعه گلخانه‌های کشور در منطقه آزاد ارس در استان آذربایجان ‌شرقی برگزار شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید