Iranian Agriculture News Agency

رتبه اول آذربایجان شرقی در تولید محصولات دیمی گندم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: متوسط تولید گندم نسبت به جمعیت در استان از متوسط کشوری بالاتر بوده و این استان دارای رتبه اول تولید محصولات دیمی گندم است.

رتبه اول آذربایجان شرقی در تولید محصولات دیمی گندم

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حیدر فتح‌زاده در جلسه بررسی مسائل خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۳ در استان که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود  بیان کرد: کاشت گندم 9.4 درصد از کل مساحت زراعی استان را شامل می‌شود.

وی با اشاره اینکه آذربایجان شرقی از بابت تولید گندم در رتبه سوم کشور قرار دارد، افزود: کل مساحت کشت آبی استان ۷۱ هزار و ۱۶۸ هکتار و مساحت دیم ۴۱۳ هزار و ۶۲۴ هکتار است.

فتح‌زاده خاطرنشان کرد: متوسط تولید گندم نسبت به جمعیت در استان از متوسط کشوری بالاتر بوده و این استان دارای رتبه اول تولید محصولات دیمی گندم است و در تلاشیم بخش عمده‌ای از نیازمندی‌های تولید گندم در استان را تامین کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی در مورد آمار نهایی کشت قراردادی گندم آبی استان در سال زراعی گذشته، مقایسه برنامه‌های ابلاغی و اجرایی طرح جهش تولید در دیمزارها در دو سال گذشته، برنامه ابلاغی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مورد سطح، تولید و عملکرد گندم استان و غیره پرداخت.

اکبر فتحی یادآور شد: در استان آذربایجان شرقی به وسعت ۴۸۰ هزار هکتار به صورت دیمی و ۵۸ هزار هکتار نیز به‌صورت آبی گندم کشت شده است.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید