Iranian Agriculture News Agency

افزایش 100 درصدی کشت دانه‌های روغنی در شهرستان تبریز

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: کشت دانه‌های روغنی در این شهرستان با افزایش 100 درصدی به دو هزار و۳۰۰ هکتار رسیده است.

افزایش 100 درصدی کشت دانه‌های روغنی در شهرستان تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی پیش از خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه باسمنج همزمان با هفته جهاد کشاورزی و چله خدمت طی سخنانی بیان کرد: تأمین غذای سالم و کافی؛ افزایش بهره‌وری و آموزش و ترویج کشاورزی نوین عمده وظیفه اساسی جهادکشاورزی است.

وی افزود: در زمینه طرح «کشاورزی قراردادی»، ۷۰ درصد سطح کشت محصولات زراعی در شهرستان تبریز انجام پذیرفته است.

وی ادامه داد: در زمینه گاوداری صنعتی نیز شهرستان تبریز با افزایش ۴۰ درصدی روبرو بوده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر در سال جاری برداشت خیلی زیاد گندم در سال جاری پیش‌بینی می شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره بر حمایت از مشاغل خانگی با ارائه تسهیلات مربوطه توسط جهاد کشاورزی تاکید کرد: از آنجایی که همواره ایجاد مشاغل خانگی باعث کاهش بیکاری و بهبود کیفیت زندگی، پویایی اقتصاد خانوار، کاهش مهاجرت و توسعه روستایی می‌شود، جهاد کشاورزی حمایت از مشاغل  خانگی را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وی توضیح داد: عمده مجوزهای صادر شده و تسهیلات ارائه شده توسط مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز در زمینه پرورش گاو، پرورش گاومیش، پرورش گوسفند، پرورش قارچ خوراکی، بسته‌بندی محصولات کشاورزی، بسته‌بندی سبزیجات و بسته‌بندی میوه خشک بوده است.

فرقانی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: شهرستان تبریز با دارا بودن 38 هزار هکتار اراضی کشاورزی که از این میزان 25 هزار آبی، 10 هزار هکتار دیمی و سه هزار هکتار باغات است و با تولید  سالانه 210 هزار تن انواع محصولات کشاورزی  نقش مهمی در امنیت غذایی استان ایفا می‌کند.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید