Iranian Agriculture News Agency

تکمیل زنجیره ارزش می‌تواند راهگشای حوزه کشاورزی باشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تکمیل زنجیره ارزش می‌تواند راهگشای حوزه کشاورزی باشد بنابراین به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنم توجه ویژه‌ای به تکمیل زنجیره ارزش داشته باشند.

تکمیل زنجیره ارزش می‌تواند راهگشای حوزه کشاورزی باشد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در مراسم افتتاح همزمان ۶۰ پروژه بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی که در کشتارگاه پاک مرغ سراب با حضور تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی و دیگر مسئولان استانی برگزار شد، گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی 60 پروژه در آذربایجان شرقی در زیربخش های مختلف کشاورزی از جمله دام و طیور، صنایع تبدیلی، باغبانی و ... با اعتبار 1417 میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: بخش اصلی سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها توسط سرمایه‌گذاران انجام شده است که این مسئله نشان می‌دهد که برخلاف گذشته حوزه کشاورزی برای سرمایه گذاران سایر بخش‌ها از جمله صنعت و خدمات از جذابیت برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، گفت: این بخش علاوه بر اینکه دارای جذابیت نیز هست و هم در حوزه ارزآوری در زمینه صادرات می‌تواند مورد توجه باشد، تأمین‌کننده امنیت غذایی نیز می‌تواند باشد.

فتحی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان سراب در حوزه کشاورزی گفت: ایجاد زنجیره ارزش می‌تواند دستاورد موفقی برای استان در حوزه کشاورزی باشد بنابراین از همه سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم در قالب توسعه سرمایه گذاری یا کشاورزی قراردادی به تکمیل زنجیره ارزش توجه ویژه داشته باشند.

وی بخش کشاورزی را مورد توجه استاندار فقید آذربایجان شرقی سردار عابدین خرم و استاندار شهید مالک رحمتی دانست و از حمایت های تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی نیز قدردانی کرد.

کشتارگاه شرکت پاک مرغ سراب با بهره‌گیری از خط تولید مدرن به ظرفیت تولید 20 هزار تن در سال در  زمینی به مساحت ۳ هکتار  و زیر بنای تولید چهار هزار و 780 مترمربع  در سال ۱۳۹۷ شروع و در خردادماه سال جاری به بهره‌برداری رسید که جمع کل سرمایه‌گذاری هزار و 200 میلیارد ریال بوده که از این مبلغ هزار و 150 میلیارد ریال آورده شخصی سرمایه‌گذار بوده و ۵۰ میلیارد ریال باقی‌مانده نیز از محل تسهیلات بانکی بوده که برای 110 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 40.97M | مدت زمان ویدیو: 00:02:30
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید