Iranian Agriculture News Agency

انبارهای کالاهای اساسی آذربایجان شرقی وضعیت خوبی دارند

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیشتر مشکلات مربوط به بازار، ناشی از کمبود کالا است، افزود: تامین کافی و وفور کالا بهترین شیوه نظارت و تنظیم بازار است که خوشبختانه مشکلی از این لحاظ در استان نداریم و انبارهای کالاهای اساسی استان وضعیت خوبی دارند.

انبارهای کالاهای اساسی آذربایجان شرقی وضعیت خوبی دارند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، تراب محمدی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود، بیان کرد: از ابتدای دولت شهید آیت‌الله رئیسی تمرکز جدی بر تامین کالاهای اساسی و تکمیل ذخایر انبارها انجام شد و تاکنون مسئله خاصی در این مورد وجود نداشته است.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام و آغاز سفرهای تابستانی، از فرمانداران استان خواست تا در حوزه نظارت و بازرسی بازار و تامین کالاهای اساسی به ویژه درخصوص مسئله نان تمهیدات جدی پیش‌بینی کنند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار یک ستاد حاکمیتی است، افزود: نگاه بیرونی به عملکرد این ستاد نشان می‌دهد که بازرسی‌ها و نظارت‌ها، تاثیر مورد انتظار را نداشته و این نظارت‌ها به‌صورت هوشمند و هدفمند انجام نمی‌شود.

محمدی ادامه داد: لازم است یک بررسی و بازنگری جدی و آسیب‌شناسی در این زمینه انجام شود تا ستاد تنظیم بازار بتواند به ماموریت‌های خود به طور شایسته عمل کند.

وی افزود: اتاق اصناف هم باید با همکاری بسیج اصناف در حوزه نظارت جدی‌تر ورود کرده و وظیفه حاکمیتی خود را به‌صورت کامل انجام دهد.

محمدی همچنین با تاکید بر اینکه تمام مدیران کل استان باید ستاد تنظیم بازار را جدی بگیرند، گفت: حضور شخص مدیران دستگاه‌ها در جلسات ستاد تنظیم بازار الزامی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با قدردانی از اقدامات جهاد کشاورزی در تامین گوشت قرمز و سفید در سطح استان یادآور شد: در حال حاضر مقدار گوشت موجود در بازار بیشتر از تقاضا است.

محمد کلامی درخصوص مسئله آرد و نان هم گفت: فرمانداران باید تدابیر لازم برای جلوگیری از خروج آرد از شبکه را به عمل بیاورند تا نیازی به تخصیص آرد بیشتر به ویژه در فصل گردشگری نباشد.

وی تاکید کرد: اداره کل صمت، اتاق اصناف و بسیج اصناف اهتمام خود را بر تامین کالا در بازار و نظارت جدی بر آن معطوف کنند.

کلامی یادآور شد: خرید تضمینی گندم نیز به ویژه در شهرستان‌های دارای بیشترین تولید مورد توجه باشد، به ویژه که سرانه درآمد در آنها پایین‌تر بوده و توان فروش گندم خود را در تبریز ندارند.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید