Iranian Agriculture News Agency

آذربایجان شرقی جزء استان‌های پیشرو در زمینه اجرای الگوی ملی کشت است

عضو هیئت علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و ناظر میدانی الگوی کشت کشور گفت: آذربایجان شرقی جزء استان‌های پیشرو در زمینه اجرای الگوی ملی کشت است.

آذربایجان شرقی جزء استان‌های پیشرو در زمینه اجرای الگوی ملی کشت است

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، عباس پورمیدانی در حاشیه «کارگاه اموزشی الگوی کشت محصولات زراعی استان آذربایجان شرقی» با بیان اینکه و 75 درصد از اهداف ابلاغی الگوی کشت در اولین سال ابلاغ محقق شده است گفت: در زمینه اجرای الگوی کشت نیز مانند هر پروژه میدانی باید میزان تحقق اهداف را مشخص کنیم و نظارت داشته باشیم.

وی ادامه داد: نظارتی که در زمینه الگوی کشت انجام می شود علاوه بر نظارت، با هدف احصاء مشکلات و موانع نیز انجام می‌شود تا چالش‌ها و مشکلات فنی را پیدا کنیم و به محققان منعکس کنیم تا آنها راه حلی برای این چالش‌های پیدا کنند و مجدداً ما این راه‌حل‌ها را به بهره‌برداران، کارشناسان پهنه و کشاورزان منعکس کنیم.

ناظر میدانی الگوی کشت کشور با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی محل استقرار مرکز تحقیقات دیم کشور است و مرکز تات در استان نیز بسیار فعال است. ارتباط بسیار خوبی بین واحدهای اجرایی و مرکز تحقیقات وجود دارد و به همین دلیل مشکلات به خوبی در آذربایجان شرقی احصا شده و راه حل این مشکلات نیز دریافت شده است.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 25.83M | مدت زمان ویدیو: 00:01:28
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید