Iranian Agriculture News Agency

حسینیه‌های شهدا مراکز اشاعه فرهنگ عاشورایی ایثار و شهادت در جامعه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: نمازخانه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی به نام حسینیه شهدای سنگرسازان بی سنگر آذربایجان شرقی مزین شد.

حسینیه‌های شهدا مراکز اشاعه فرهنگ عاشورایی ایثار و شهادت در جامعه

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در مراسم تغییر عنوان نمازخانه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی که همزمان با مراسم بزرگداشت شهدای خدمت و ایام ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: نمازخانه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با نصب تابلو جدید به نام حسینیه شهدای سنگرسازان بی سنگر آذربایجان شرقی نام‌گذاری شد.

وی توضیح داد: شهدای سنگرسازان بی سنگر، شهدایی هستند که کمترین نام و نشان را در جامعه دارند. شهدایی که هر کجا احساس کردند به حضور آنها نیاز است، مشتاقانه لبیک گفتند. شهدایی که در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقشی پر رنگ داشتند اما هنوز 6 ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) لبیک گفتند و جهاد سازندگی را تشکیل دادند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ادامه داد: جهادگران با عشق و ارادت و آنچه امروز با عنوان مدیریت جهادی می شناسیم در همه عرصه های سازندگی از قبیل ساخت مدرسه، مراکز درمانی، جاده کشی، تأمین آب آشامیدنی و... ورود کردند و توانستند عملکرد بسیار خوبی را رقم بزنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز ایجاد حسینیه‌های شهدا را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر دانست و گفت: حسینیه‌های شهدا مراکز اشاعه فرهنگ عاشورایی ایثار و شهادت در جامعه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید نجفی تأکید کرد: عظمت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون پاک شهیدان به ویژه شهدای سنگرسازان بی سنگر بوده و تداوم و بقاء انقلاب اسلامی ایران در گرو زنده نگه داشتن آرمان‌های شهدا و انتقال آن به نسل جوان است.

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت است افزود: با گسترش این فرهنگ می‌توان بیشتر مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را در جامعه برطرف کرد.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید