Iranian Agriculture News Agency

تعداد ۳۳ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سردرود و آرپا دره‌سی قلع وقمع شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: در پی اجرای احکام قطعی قضایی و برخورد با تخلفات در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بیش از سه هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز در دهه اول اردیبهشت ماه سال جاری آزاد شد.

تعداد ۳۳ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سردرود و آرپا دره‌سی قلع وقمع شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی طی سخنانی بیان کرد: با دستور دادستانی شهرستان تبریز طی اجرای احکام موضوع تبصره دو ماده ۱۰ در اراضی کشاورزی سردرود و آرپا دره‌سی؛ شهرستان تبریز، ۳۳ مورد تغییر کاربری اراضی تخریب، قلع وقمع و اعاده به وضع سابق شد.

وی با اشاره به اینکه به ‌منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود، تاکید کرد: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به ‌طور صحیح بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن  تلاش کنند.

فرقانی با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، خاطرنشان کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است، تاکید کرد: برای حفظ اراضی کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

فرقانی توضیح داد: صدور مجوز یا پروانه ساخت ‌وساز در اراضی کشاورزی و نیز واگذاری خدمات زیربنایی توسط دیگر نهادها بدون استعلام و دریافت مجوز از جهادکشاورزی ممنوع است و افراد و دستگاه‌های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در خاتمه سخنان خود یادآور شد: خودروهای گشت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۱، مزارع و باغ‌ها را رصد می‌کنند و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 27.10M | مدت زمان ویدیو: 00:00:58
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید