Iranian Agriculture News Agency

آغاز صید ماهی از استخرهای دو منظوره کشاورزی در آذربایجان شرقی

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آغاز صید ماهی از استخرهای کشاورزی در آذربایجان شرقی خبر داد.

آغاز صید ماهی از استخرهای دو منظوره کشاورزی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، جواد گوزلی بیان کرد: یکی از طرح‌های بسیار مهمی که امسال سازمان شیلات ایران ابلاغ کرده طرح جهادی توسعه آبزی پروری در تلفیق با کشاورزی است.

وی توضیح داد: استان آذربایجان شرقی بالای 10 هزار استخر کشاورزی دارد و به خاطر اهمیت آبزی پروری تلاش‌ها و اقداماتی از اواخر سال گذشته شروع کردیم و امسال توانستیم که تعدادی از این استخرها که در سال‌های گذشته صرفاً برای کشاورزی استفاده می‌شد را در زمینه پرورش ماهی مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: صید ماهی از استخرهای کشاورزی استان به‌صورت نمادین در یکی از استخرهای کشاورزی در بخش صوفیان شهرستان شبستر آغاز می‌شود.

گوزلی با تاکید بر اهمیت تحقق شعار سال عنوان کرد: یکی از نمودهای مهم در تحقق شعار سال، مشارکت مردم و کشاورزان عزیز در عرصه تولید است.

گوزلی در پایان سخنان خود گفت: متاسفانه استان آذربایجان شرقی با سرانه مصرف 8.2 کیلوگرم در رتبه‌های پایین کشور در این خصوص قرار گرفته است و در این راستا از مردم عزیز استان درخواست می‌کنم به این نکته توجه کنند که هزینه صرف شده برای خرید ماهی یک سرمایه‌گذاری است که برای سلامتی خانواده‌ها انجام می‌شود، بنابراین خواهشی دارم حداقل یک بار در هفته ماهی و آبزیان را جزو غذاهای خود قرار دهند.

محرم آقائی مدیر جهادکشاورزی شهرستان شبستر نیز در خصوص بهره‌برداری از استخرهای دو منظوره کشاورزی در شهرستان شبستر گفت: این استخرها موجب بالا بردن بهره‌وری آب، افزایش تولید گوشت آبزیان و افزایش درآمد کشاورزان می‌شود بنابراین تلاش می‌کنیم تا در راستای تحقق شعار سال، با همکاری کشاورزان، استخرهای کشاورزی بیشتری را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

 

 

 

 

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید