Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی:

گسترش پروژه‌های گلخانه‌ای با اعطای ۵۰ درصد منابع از طریق تسهیلات شاهد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: کشاورزی علاوه بر تامین امنیت غذایی در حوزه اقتصادی نیز تاثیر بسزایی دارد و در راستای جهش تولید و مردمی‌ترین بخش اقتصادی استان است.

گسترش پروژه‌های گلخانه‌ای با اعطای ۵۰ درصد منابع از طریق تسهیلات شاهد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در نشست بررسی الزامات تحقق شعار سال با حضور استاندار آذربایجان شرقی و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی به زنجیره ارزش، بهینه‌سازی و افزایش بهره‌وری تاکید کرد و گفت: اگر ما ۵۰ درصد منابع را از طریق تسهیلات اعطا کنیم، شاهد گسترش پروژه‌های گلخانه‌ای خواهیم بود.

فتحی ادامه داد: در زنجیره دام و طیور در سه سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های مناسبی انجام شده و امیدواریم در تولد مواد پروتئینی و دام و طیور شاهد رونق خوبی باشیم.

وی به ارتقای بهره‌وری از طریق کشاورزی قراردادی که فاصله ‌پارادوکس میان بخش خصوصی و کشاورزان را رفع می‌کند تاکید کرد و افزود: آذربایجان‌شرقی پیشروترین استان در کشت فراسرزمینی بود که شایسته است با تلاش مضاعف به این جایگاه برگردد و در این راستا نیز تمام زیرساخت و اقدامات دولتی برای تحقق این امر تامین شده است و برای تصدیق این امر می‌توان به آئین‌نامه تسهیل‌گری اعطای زمین منابع ملی و تغییر کاربری اشاره کرد.

فتحی خاطرنشان کرد: نظام جامع دامپروری مشکل‌زا بود که تغییرات مثبتی در نظام جدید آن انجام شده است.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید