Iranian Agriculture News Agency

خودکفایی ماحصل برنامه‌های تحولی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ماحصل برنامه‌های تحولی جهاد کشاورزی خودکفایی استان برای تامین مایحتاج خود است.

خودکفایی ماحصل برنامه‌های تحولی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، مالک رحمتی در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که به ارائه برنامه تحولی دستگاه‌های اجرایی به‌منظور تحقق شعار سال در استان اختصاص داشت، بیان کرد: تامین گندم، گوشت، مرغ و در مجموع کالاهای اساسی حداقل هدف کشاورزی ما و نقش آفرینی در تامین امنیت غذایی کشور و خودکفایی ملی هدف‌گذاری میان مدت و هدف نهایی صادرات محصولات کشاورزی است.

وی افزود: پایه اصلی تحول در جهاد کشاورزی خود مردم است و دولت تصدی‌گری چندانی ندارد؛ بلکه وظیفه سیاست‌گذاری، راهبری، نظارت، حمایت و پشتیبانی را به عهده دارد.

رحمتی تاکید کرد: تمام مجموعه‌های اجرایی استان باید بر اساس شعار سال و سیاست دولت مردمی با رویکرد مردم محوری و جلب مشارکت مردم حرکت کنند.

اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در ابتدای این جلسه تامین زیرساخت‌های اساسی تولید از جمله آب، برق و گاز، تامین منابع مالی برای ایجاد و توسعه واحدها و سرمایه در گردش، قیمت‌گذاری (استانی و ملی)، کنترل قیمت تمام شده محصول، بازار و فروش محصولات (داخلی و صادراتی)، رفع موانع تولید، سرمایه‌گذاری مطابق با زنجیره ارزش و مدون، تسهیلگری (پنجره واحد و ...)، افزایش کیفیت محصولات و استفاده از محصولات و کالاهای ایرانی را 10 اقدام مهم سازمان در تدوین و تحقق برنامه تحولی سال جهش تولید دانست. 

 

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید