Iranian Agriculture News Agency

رشد جوجه ریزی آذربایجان شرقی به 6 میلیون قطعه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش جوجه ریزی در آذربایجان شرقی تا 6 میلیون قطعه در هر دوره خبر داد.

رشد جوجه ریزی آذربایجان شرقی به 6 میلیون قطعه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در مراسم صبحگاه که به مناسبت عید سعید فطر در محل نمازخانه مرکزی این سازمان برگزار می شد، ضمن تبریک فرا رسیدن این عید سعید، گفت: در سالی که گذشت در کنار هم شاهد فراز و نشیب های مختلفی بودیم و با شرایط نامساعد طبیعی و مخاطراتی که حوزه کشاورزی را تحت تأثیر قرار می دهد روبرو بودیم اما با تلاش و کوشش توانستیم فعالیت های زیرساختی متعددی انجام دهیم و در عرصه های مختلف شاهد رشد تولید باشیم که رسیدن به این موفقیت حاصل تلاش و همکاری توامان و بی وقفه کشاورزان، بهره برداران و کارشناسان است.

وی ادامه داد: پس از مردمی سازی یارانه ها بسیاری از کارشناسان عقیده داشتند پس از این رویکرد، صنعت مرغداری نمی تواند به راحتی به مسیر خود ادامه دهد اما با زحمات شبانه روزی مرغداران و همراهی کارشناسان خوشبختانه توانستیم در سال 1402 به رکورد بیش از 150 میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره در کشور برسیم و در آذربایجان شرقی نیز به 6 میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره دست پیدا کنیم که این یک رکورد محسوب می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به دیگر موفقیت های رقم خورده در عرصه کشاورزی در سال گذشته گفت: بسیاری از کارشناسان بیشینه خرید گندم در استان را نزدیک به 200 هزار تن تخمین می زدند اما با اقداماتی که انجام شد و با احتساب گندم بذری موفق شدیم 500 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کنیم که این نیز موفقیتی بزرگ بود که باید به خاطر آن از همه همکاران قدردانی کنم.

فتحی گفت: باید در سال جدید بتوانیم تغییرات مثبتی در خود ایجاد کنیم و بیش از گذشته در خدمت به جامعه کشاورزی که قشری زحمتکش و مولد است بکوشیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) گفت: کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور است که بیش از 98 درصد آن مردمی است بنابراین در این بخش باید به‌صورت ویژه به ظرفیت‌های مردمی توجه کرد تا شعار سال را محقق کنیم.

فتحی ادامه داد: جهش تولید در این حوزه با دو رویکرد قابل تحقق است. رویکرد اول افزایش بهره‌وری و ضریب نفوذ دانش در کشاورزی رایج یا سنتی است که باعث افزایش عملکرد در واحد سطح خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان توضیح داد: رویکرد دوم در این حوزه جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در کشاورزی صنعتی و نوین است که باید سرمایه‌گذاران حوزه‌های دیگر را به سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی تشویق کرد.

وی اضافه کرد: ما نیز به‌عنوان متولی کشاورزی آذربایجان شرقی، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا نهایت پشتیبانی و حمایت را از سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی داشته باشیم تا با مشارکت مردم بتوانیم جهش تولید را محقق کنیم.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید