Iranian Agriculture News Agency

بانک کشاورزی آذربایجان شرقی ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

مدیر بانک کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: شعب بانک کشاورزی استان در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۳۹ هزار نفر در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت کرد.

بانک کشاورزی آذربایجان شرقی ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، جواد صمدی بیان کرد: بیشترین تسهیلات این بانک در بخش زراعت با ۱۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال برای ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر پرداخت شد و بخش صنایع و ادوات کشاورزی و صنایع دستی با ۱۲ هزار و ۲۳۸ میلیارد ریال به تعداد سه هزار و ۴۰۰ نفر در رده بعدی بیشترین رقم تسهیلات پرداختی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در بخش خدمات خُرد کشاورزی ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای ۶ هزار و ۷۰۰ نفر تسهیلات پرداخت شد.

صمدی به تسهیلات پرداختی در زیر بخش دام و طیور نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش بیش از هشت هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال به پنج هزار و ۴۴۷ نفر متقاضی تسهیلات دام و طیور پرداخت شد.

وی همچنین به سرمایه‌گذاری بانک کشاورزی در زیر بخش‌های مختلف باغداری اشاره کرد و افزود: در بخش باغداری سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به پنج هزار و ۸۵۰ نفر پرداخت شد.

مدیر بانک کشاورزی استان به سرفصل تسهیلات قرض الحسنه با نرخ کم بهره نیز اشاره کرد و گفت: شعب بانک کشاورزی تا پایان سال گذشته سه هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری با نرخ سود چهار درصد برای دو هزار و ۵۷۶ نفر پرداخت کردند.

صمدی خاطرنشان کرد: ۳۲۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی از محل اعتبار جزء (۳) بند (ب) به ۲۳۸ نفر از معرفی شدگان از سوی نهادهای کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران، امور عشایر و معاونت امور روستایی استانداری پرداخت شد.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید