Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی :

مردمی‌ترین بخش اقتصادی بخش کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مردمی‌ترین بخش اقتصادی بخش کشاورزی است .

مردمی‌ترین بخش اقتصادی بخش کشاورزی است

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی با تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات بیان کرد: با توجه به نام‌گذاری سال نو به نام جهش تولید با مشارکت مردم توسط مقام معظم رهبری، بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی در دومین روز از سال جدید اقدامات خود را در خصوص تحقق شعار سال تدوین کرد.

وی توضیح داد: در این راستا آنچه که لازم است ما انجام دهیم و مورد تاکید مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی نیز است این است که باید تولید را افزایش دهیم. از طریق افزایش تولید است که ما می‌توانیم هم در تثبیت قیمت‌ها و هم در تاثیرگذاری بر معیشت تولیدکنندگان موثر باشیم. برای این منظور در حوزه زراعت، باغبانی و تولیدات گیاهی هم اقدامات بهره‌ورانه را در دستور کار قرار دادیم که امیدواریم در تولید محصولات کشاورزی در سال جاری که توسط کشاورزان عزیز و زحمت کش در حوزه زراعت و باغبانی انجام می‌شود اقدامات ارتقا بهره‌ورانه را انجام دهیم و با نفوذ دانش در بخش کشاورزی عملکردها را در واحد سطح و حجم افزایش دهیم.

فتحی خاطرنشان کرد: همچنین باید بستر را برای سرمایه‌گذاری‌های جدید فراهم کنیم، موانع سرمایه‌گذاری‌ها را از بین ببریم که این موانع شناسایی شده است که البته قبلا هم مورد تاکید وزیر محترم جهاد کشاورزی در حوزه دام و طیور بوده، این را به همه زیربخش‌ها تعمیم دادیم  و کارگروهی هم تشکیل دادیم که این موانع را برطرف بکنیم.  

فتحی یادآور شد: در ایجاد زیرساخت‌های کشاورزی هم که در حوزه آب و خاک باشد، تمام تلاشمان این خواهد بود که این بستر را هم برای ارتقا بهره‌وری و هم ایجاد سرمایه‌گذاری جدید فراهم بکنیم. امیدواریم با این اقدامات شاهد جهش تولید در بخش کشاورزی باشیم و با این استدلال که مردمی‌ترین بخش اقتصادی بخش کشاورزی است و ما از ظرفیت مردم استفاده می کنیم ولی در سرمایه‌گذاری جدید سعی خواهیم کرد از ظرفیت‌های سایر بخش‌های اقتصادی هم در بخش کشاورزی در راستای ایجاد سرمایه‌گذاری جدید استفاده بکنیم.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 38.50M | مدت زمان ویدیو: 00:02:52
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید