Iranian Agriculture News Agency

عرضه میوه شب عید در 60 غرفه با قیمت تنظیم بازار در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از عرضه کالاهای اساسی به مناسبت ماه مبارک رمضان و میوه شب عید با قیمت تنظیم بازار و 15 درصد زیر قیمت بازار از 27 اسفند در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

عرضه میوه شب عید در 60 غرفه با قیمت تنظیم بازار در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در محل سالن جلسات اداره کل امور عشایر استان، بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی تعطیل بردار نیست و در ایام نوروز نیز همکاران ما برای تنظیم بازار، تامین شکر و گندم و اقلام پروتئینی و ... فعالیت خواهند داشت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی همچون شکر، برنج، خرما و... به مناسبت ماه مبارک رمضان در 60 غرفه در سطح استان آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: 22 غرفه در سطح شهر تبریز و 38 غرفه دیگر نیز در سطح 20 شهرستان دیگر استان به عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی اقدام خواهند کرد.

 وی گفت: 800 تن سیب و پرتقال شب عید ذخیره‌سازی شده است و از 27  اسفند با اعلام تنظیم بازار استان، با قیمت مناسب عرضه آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که مردم برای تامین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان و ایام عید نگرانی نداشته باشند، ادامه داد: 400 تن میوه شب عید در سطح شهر تبریز و 400 تن باقی‌مانده در سایر شهرستان‌ها عرضه خواهد شد.

فتحی با اشاره به اینکه برای تامین برق عشایر استان آذربایجان شرقی از انرژی‌های خورشیدی بهره گرفته می‌شود افزود: هرچقدر بتوانیم از انرژی خورشیدی و سایر انرژی‌های تجدیدپذیر در بخش کشاورزی استفاده کنیم می‌توانیم قدم موثری در توسعه این بخش داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی زیاد است اما یکی از موانع آن ناترازی انرژی است که استفاده از انرژی‌هایی مثل انرژی خورشیدی می‌تواند در حل این مسئله موثر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و اهمیت جامعه عشایری در تولید محصولات داخلی بیان کرد: عشایر استان آذربایجان شرقی، مردمان زحمت‌کشی هستند که در تامین پروتئین، لبنیات، تولید محصولات زراعی و باغی در پایاب سدها نقش ایفا می‌کنند.

وی طرح جهش تولید در دیمزارها را یکی از اتفاقات خوب بخش کشاورزی استان در سال 1403 برشمرد و گفت: این طرح منجر به افزایش تولید و خرید شد که در سایه آن ضریب اطمینان برای موجودی انبارها و سیلوها افزایش یافت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این جلسه از فعالیت‌های اثرگذار همکاران روابط عمومی در سطح سازمان، شهرستان‌ها و ادارات تابعه سازمان در تبیین برنامه‌ها و عملکرد سازمان و ادارات تابعه سازمان تجلیل کرد.  

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 6.73M | مدت زمان ویدیو: 00:00:46
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید