Iranian Agriculture News Agency

تمدید مهلت کشاورزی قراردادی در استان آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: کشاورزان این استان فرصت دارند تا ۲۶ اسفند در طرح کشاورزی قراردادی شرکت کنند.

تمدید مهلت کشاورزی قراردادی در استان آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی گفت: در پی استقبال کشاورزان، مهلت کشاورزی قراردادی تا پایان وقت اداری ۲۶ اسفندماه سال جاری تمدید شده است.

وی توضیح داد: وزارت جهادکشاورزی در ادامه سیاست حمایت از تولید داخل، اقتصادی شدن کشاورزی و ارتقای خوداتکایی در تولید محصولات اساسی کشاورزی، ضمن انعقاد قرارداد خرید تضمینی، از سیاست‌های حمایتی در جهت رونق کشاورزی و ارتقای بهره‌وری در طرح کشاورزی قراردادی استفاده می‌کند.

به گفته وی کشاورزی قراردادی از ابزارهای نوین سیاست‌گذاری در مدیریت تولید، تامین و تعادل‌بخشی به بازار محصولات کشاورزی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه کشت قراردادی شامل مزایای مناسبی برای کشاورزان از جمله اطمینان در موضوع بیمه محصولات و تامین خسارت در شرایط آب و هوایی متغییر است مزیت‌های کشت قراردادی را برشمرد و گفت: تخفیف ۲۰ درصدی بیمه و پرداخت ۱۵۰ هزار تومانی به ازای هر تن گندم تحویلی شماری از مزایای کشت قراردادی است.

وی یادآور شد: اولویت توزیع کود سرک نیز با کشاورزان طرف قرارداد کشاورزی قراردادی است که علاوه بر کود سرک بهاره خویش به ازای هر هکتار گندم دیم 25 کیلوگرم و هر هکتار گندم آبی 50 کیلوگرم به‌صورت تشویقی دریافت می‌کنند.

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید