Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز:

آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان تبریز

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: در پی اجرای احکام قطعی قضایی و برخورد با تخلفات در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز آزاد شد.

آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی بیان کرد: با دستور دادستانی خسروشاه طی اجرای احکام موضوع تبصره دو ماده ۱۰ در اراضی کشاورزی خسروشاه شهرستان تبریز، ۱۵۰ مورد تغییر کاربری اراضی تخریب، قلع وقمع و اعاده به وضع سابق شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بیان اینکه به‌منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود، تاکید کرد: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به ‌طور صحیح بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن تلاش کنند.

فرقانی با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، خاطرنشان کرد: هرگونه تصرف و ساخت وسازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی باعث اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است، گفت: برای حفظ اراضی کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

وی اضافه کرد: صدور مجوز یا پروانه ساخت ‌و ساز در اراضی کشاورزی و نیز واگذاری خدمات زیربنایی توسط دیگر نهادها بدون استعلام و دریافت مجوز از جهادکشاورزی ممنوع است و افراد و دستگاه‌های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

 مدیرجهادکشاورزی شهرستان تبریز یادآور شد: خودروهای گشت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۱، مزارع و باغ‌ها را رصد می‌کنند و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.

 

 

 

 

خبرنگار: مهسا رمضانی

حجم ویدیو: 19.01M | مدت زمان ویدیو: 00:00:40
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید