Iranian Agriculture News Agency

رشد سرمایه گذاری در ارتباط با زیرساخت‌های مرتبط با بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: سرمایه‌گذاری‌های بسیار مناسبی در ارتباط با زیرساخت‌های مرتبط با بخش کشاورزی در گستره‌های مختلف شهرستان‌های استان انجام شده است.

رشد سرمایه گذاری در ارتباط با زیرساخت‌های مرتبط با بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حیدر فتح‌زاده بیان کرد: اقداماتی مثل ساخت اتوبان از روستای آغبند تا جلفا به مسافت ۱۰۵ کیلومتر، مناسب‌سازی حریم رود ارس و اختصاص اراضی حریم به فعالیت‌های کشاورزی مسیر توسعه را در این منطقه تسریع می‌کند.

وی همچنین به مزیت‌هایی چون وجود گمرکات نوردوز و جلفا، منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس و گسترش فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در شهرستان جلفا و خداآفرین، وجود جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و جنگل‌های بکر ارسباران اشاره کرد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی توضیح داد: سرمایه‌گذاری‌های بسیار مناسبی در ارتباط با زیرساخت‌های مرتبط با بخش کشاورزی در گستره‌های مختلف شهرستان‌ها، به‌خصوص اراضی پایین‌دست قیز قلعه سی نوید انجام‌گرفته است.

فتح‌زاده همچنین از برنامه توانمندسازی ساکنان در قالب طرح‌های هادی، دسترسی به تمام خدمات زندگی و برنامه‌های مرتبط با توسعه کشاورزی و درنهایت تمرکز بر توسعه با رویکرد سیستمی در این بخش یاد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید