Iranian Agriculture News Agency

طرح بهره‌برداری از هزار و 500 هکتار باغ پسته در کلیبر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: یک هزار و 500 هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغ پسته، نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.

طرح بهره‌برداری از هزار و 500 هکتار باغ پسته در کلیبر

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، محمد کلامی، در کارگروه رفع موانع سرمایه‌گذاری هلدینگ ماهان که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود، با اعلام این مطلب گفت: با سرمایه‌گذاری هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر، کشاورزی این شهرستان متحول خواهد شد.

وی ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر که با روش‌های مدرن انجام می‌شود، صنعت کشاورزی در این شهرستان متحول خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغات پسته توسط هلدینگ ماهان نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.

کلامی یادآور شد: ۷۵۰ هکتار از این اراضی متعلق به ماهان بوده و ۷۵۰ هکتار دیگر برای استفاده در اختیار مردم محلی قرار خواهد گرفت.

وی از بهره برداری از بخشی از این باغات تا پایان سال خبر داد و افزود: فاز اول این پروژه ۳۰۰ هکتار است که ۱۵۰ هکتار ازاین باغات مدرن تا پایان سال به بهره‌بردای خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید