Iranian Agriculture News Agency

معرفی توانمندی‌ها و احصاء نیازهای حوزه کشاورزی در نمایشگاه رینوتکس 2023

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: نمایشگاه رینوتکس فرصت مغتنمی برای معرفی آخرین دستاوردها، توانمندهای و احصا و معرفی نیازهای حوزه کشاورزی است و فعالان این عرصه بازدید از این نمایشگاه را از دست ندهند.

معرفی توانمندی‌ها و احصاء نیازهای حوزه کشاورزی در نمایشگاه رینوتکس 2023

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در گفت‌وگو با کمیته اطلاع‌رسانی و رسانه رینوتکس 2023، گفت: در حوزه استفاده از فناوری‌های جدید، ظرفیت‌های زیادی وجود دارد و زمینه نیز برای فعالیت دانش‌بنیان زیاد است بنابراین از تمام شرکت‌هایی که توانایی فعالیت در حوزه کشاورزی را دارند دعوت می‌کنیم که وارد این حوزه شوند.

 با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی شرکت‌های دانش بنیان خرید محصولات تولیدی آن‌ها است، ما حتی آمادگی داریم برخی از محصولات دانش‌بنیان حوزه کشاورزی را به‌عنوان بخش دولتی مستقیماً خریداری کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که شرکت‌های دانش‌بنیان، محققین و دانشمندان تمایل خود را برای فعالیت در بخش کشاورزی را افزایش دهند چرا که این بخش ظرفیت‌های زیادی دارد و می‌توان از حضور آن‌ها در این عرصه برای تامین امنیت غذایی کشور و استان بهره برد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه رینوتکس 2023 در تبریز، گفت: اگر ما بتوانیم از ظرفیت این نمایشگاه برای احصاء نیازمندی‌های بخش کشاورزی استفاده کنیم و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز محصولات خود را معرفی کنند و دستگاه‌های دولتی نیز نیازهای هر بخش را در معرض عموم قرار داده و معرفی کنند تا شرکت‌ها در نمایشگاه از این نیازمندی‌ها مطلع شوند و برای خود فعالیت‌هایی را در آینده تعریف کنند.

فتحی روند نمایشگاه رینوتکس در 11 ساله گذشته را رو به رشد و بهبود توصیف کرد و گفت: سال گذشته زون کشاورزی شرکت کنندگان در حوزه گلخانه‌ها، سیستم‌های نوین آبیاری و ... حضور داشتند و این نمایشگاه برای شرکت کنندگان نیز دارای آثار مثبتی بوده است و ارتباطی بین حوزه اجرا و پژوهش به وجود آورده است.

وی با تأکید بر حمایت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه، گفت: این نمایشگاه را فرصت مغتنمی می‌دانیم برای عرضه محصولات تولید شده و برای معرفی توانمندی‌ها و نیازمندی‌هایی که در حوزه کشاورزی وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از همه فعالان دانش‌بنیان حوزه کشاورزی در آذربایجان شرقی و سراسر کشور دعوت کرد تا در این نمایشگاه شرکت کنند و افزود: اطلاع‌رسانی برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی در استان انجام شده است اما از همه فعالان این حوزه در کشور نیز دعوت می‌کنیم تا این فرصت را از دست ندهند. این نمایشگاه فرصت خوبی است تا دانشگاهیان و محققین یافته‌های خود را عرضه کنند.

فتحی در پایان سخنان خود گفت: کشاورزان، متخصصان، بهره‌برداران و سایر فعالان حوزه کشاورزی می‌توانند با بازدید از نمایشگاه رینوتکس با یافته‌های جدید علمی آشنایی پیدا کنند و بتوانند از این یافته‌ها در واحد تولیدی خود استفاده کنند.

 

حجم ویدیو: 40.58M | مدت زمان ویدیو: 00:05:55
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید