Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی:

صادرات ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی در ۶ ماهه اول سال در کشور

مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی گفت: در ۶ ماهه اول امسال سه میلیون و ۵۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی صادر شده و از این طریق ۱۲۱ هزار میلیارد تومان ارز وارد کشور شده است.

صادرات ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی در ۶ ماهه اول سال در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، شهیاد آبنار در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور ذبیح الله اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم جیرفت، اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، شیخ رضا باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، رحیم مهردادی معاون بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و روح اله خیری مدیر جهاد کشاورزی بناب برگزار شد، گفت: یکی از تکالیف وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت غذایی است و کشاورزان با نقشی که در تولید دارند مهم‌ترین رکن آن هستند.

وی از صادرات سه میلیون و ۵۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: با صادرات این محصولات ۱۲۱ هزار میلیارد تومان ارز وارد کشور شده است که این ارزآوری مدیون تلاش‌های کشاورزان است.

آبنار ادامه داد: صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی دارای اهمیت است اما وزارت جهاد کشاورزی مکلف است تامین اقلام مورد نیاز در سفره مردم را نیز مدنظر داشته باشد و در همین راستا نیز ما سال گذشته اعلام کردیم اگر افزایش قیمت در حوزه پیاز داشته باشیم مجبور به مدیریت آن هستیم.

وی نیاز ماهانه پیاز کشور را ۳۶۷ هزار تن اعلام و اضافه کرد: اگر تولید به اندازه‌ای باشد که نیاز داخل را پوشش دهد صادرات بسیار خوب است وزیر جهاد کشاورزی نیز از ابتدای آغاز به کار خود افزایش تولید برای رفع نیاز داخلی و صادرات مازاد را یکی از محورهای برنامه خود قرار داده است.

 مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، حمایت از تولید داخلی را یکی از راهبردهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: اگر تولید به اندازه کافی باشد صادرات هیچ مانعی ندارد اما ما در سال گذشته و قبل از آغاز ممنوعیت صادرات در خصوص آن اطلاع‌رسانی کردیم و مکلفیم با تنظیم بازار محصولات کشاورزی به رفاه دهک‌های ‌پایین جامعه توجه داشته باشیم.

 

حجم ویدیو: 14.67M | مدت زمان ویدیو: 00:04:06
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید