Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

کشاورزان رعایت الگوی کشت را جدی بگیرند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: رعایت نکردن الگوی کشت توسط کشاورزان و کشت محصولات پر آب بر موجب کمبود منابع آبی و متضرر شدن کشاورز می‌شود.

کشاورزان رعایت الگوی کشت را جدی بگیرند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور ذبیح الله اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شهیاد آبنار مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی، شیخ رضا باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، رحیم مهردادی معاون بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و روح اله خیری مدیر جهاد کشاورزی بناب برگزار شد، گفت: کشاورزان قشر بسیار کوشا و تلاشگری هستند و هر اندازه برای خدمت به آنان تلاش کنیم باز هم نتوانسته‌ایم آنچنان که شایسته آن‌ها است به آنان خدمت کنیم.

وی ادامه داد: در گفت‌وگوهایی که در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه با رسانه‌ها داشتم بارها تاکید کرده‌ام که کشاورزان بیشتر از هر قشری قدر آب را می‌دانند چرا که معیشت آنان با استمرار کشاورزی با آب گره خورده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به محدودیت‌های منابع آبی در استان و کشور گفت: باید در استفاده از منابع آبی به صورتی برنامه‌ریزی کنیم که تولید در بخش کشاورزی استمرار داشته باشد لذا رعایت الگوی کشت و کاهش محصولات پر آب بر از جمله اقداماتی است که باید به آن توجه داشته باشیم.

فتحی سطح مصوب پیاز در الگوی ملی کشت برای شهرستان بناب را ۳۵۰ هکتار اعلام کرد و افزود: علیرغم تعیین این حد نصاب، ۵۶۰ هکتار از اراضی بناب زیر کشت پیاز رفته‌اند و وضعیتی که در حال حاضر ایجاد شده است ناشی از همین مساله است که الگوی کشت توسط کشاورزان رعایت نشده است.

وی ادامه داد:  رعایت نکردن الگوی کشت موجب کاهش قیمت محصول در بازار و کمبود منابع آب برای کشت پیاز شده است.

 

حجم ویدیو: 14.67M | مدت زمان ویدیو: 00:04:06
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید