Iranian Agriculture News Agency

رتبه اول شهرستان بناب در صادرات کشمش کشور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب گفت: سالانه ۲۵ هزار تن پیاز در این شهرستان تولید و ۷۰ هزار تن نیز محصول کشمش از بناب صادر می‌شود.

رتبه اول شهرستان بناب در صادرات کشمش کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، روح اله خیری در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور ذبیح‌الله اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شهیاد آبنار قائم مقام معاون وزیر و  مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، شیخ رضا باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، رحیم مهردادی سرپرست معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و رضا لعلی فرماندار بناب برگزار شد، گفت: ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب به کشت پیاز اختصاص دارد و ۲۵ هزار تن پیاز در این شهرستان تولید می‌شود.

وی میزان تولید پیاز در آذربایجان شرقی را ۱۰۰ هزار تن دانست و افزود: ۵۰ هزار تن از پیاز آذربایجان غربی نیز برای انبارداری و توزیع به شهرستان بناب منتقل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب متوسط تولید پیاز در این شهرستان را ۵۰ تا ۶۵ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: پیاز زرد و قرمز از جمله انواع پیازی است که در این شهرستان کشت می‌شود و که عملکرد پیاز زرد بالاتر است.

خیری فرآوری کشمش را از دیگر ظرفیت‌های شهرستان بناب قلمداد کرد و گفت: ۶۰۰ بارگاه فرآوری کشمش و ۲۴ مجموعه صنایع تبدیلی در این حوزه بناب وجود دارد و این شهرستان رتبه اول صادرات کشمش در کشور را با ۷۰ هزار تن به خود اختصاص داده است و با توجه به فعالیت پایانه گمرکی در این شهرستان صادرات به راحتی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: کشمش در این شهرستان فرآوری و بسته‌بندی شده و به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید