Iranian Agriculture News Agency

فروشگاه‌های عرضه سموم کشاورزی در شهرستان مرند زیر ذره‌بین نظارت رفتند

رزمایش یک روزه مقابله با عرضه سموم کشاورزی قاچاق، غیرمجاز و تقلبی، به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در شهرستان مرند برگزار شد.

فروشگاه‌های عرضه سموم کشاورزی در شهرستان مرند زیر ذره‌بین نظارت رفتند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند، در بازدید از سم فروشی‌های این شهرستان با اشاره به اجرای رزمایش مقابله با عرضه سموم قاچاق، غیرمجاز و تقلبی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان مرند، هدف از اجرای این رزمایش را تلاش برای جلوگیری از عرضه سموم تقلبی، تاریخ گذشته و قاچاق بین کشاورزان عنوان کرد و گفن: با اجرای این نوع رزمایش‌ها گام‌های مهمی برای تولید محصولات کشاورزی سالم برداشته‌شده و غذای سالم سر سفره خانواده‌ها برود.

اسماعیل الهیاری گفت: این رزمایش با همکاری حفظ نباتات، سازمان نظام‌مهندسی، اجرا و کارشناسان در طول برگزاری رزمایش بر روند عرضه سموم بخش کشاورزی در فروشگاه‌های عرضه سموم در شهرستان نظارت خواهند کرد.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند در ادامه با اشاره به  نظارت مستمر بر واحدهای عرضه سموم بخش کشاورزی در طول سال، گفت: سالانه بیش از 40 بازدید از مراکز سم فروشی بخش کشاورزی توسط کارشناسان حفظ نباتات در شهرستان انجام و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی می‌شود در صورت مشاهده فروش سموم غیرمجاز بالأخص قرص فسفید یا قرص برنج  پلمپ و پروانه کسب متخلفان ابطال خواهد شد.

وی سپس با درخواست از کشاورزان برای خرید سموم موردنیاز خود از مراکز مجاز، تأکید کرد: انتظار داریم کشاورزان از خرید سموم تاریخ گذشته و غیرمجاز صرف‌نظر کرده و با خرید از مراکز غیرمجاز و دلالان سلامت خود و مصرف‌کنندگان را به مخاطره نیندازند.

وی ادامه داد: سالانه بسته به شیوع آفات بین 90 تا 2۰۰ تن سم در بخش کشاورزی شهرستان مصرف می‌شود که هم‌اکنون این میزان سم در سم فروشی‌های شهرستان موجود است و کمبودی برای تأمین سم موردنیاز کشاورزان نداریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید