Iranian Agriculture News Agency

لزوم استفاده از رقم‌های مناسب منطقه و پر محصول در کشت پاییزه

جلسه هماهنگی کشت پاییزه شهرستان آذرشهر برگزار شد.

لزوم استفاده از رقم‌های مناسب منطقه و پر محصول در کشت پاییزه

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، در این جلسه که با حضور حسن علیوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر، معاون فنی، مسؤولان واحدهای ذی‌ربط، کارشناسان، مسئولان مراکز و جمعی از کارشناسان بخش خصوصی برگزار شد، مسئولان واحدها و مراکز درباره فعالیت‌های موجود گزارش‌هایی ارائه کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر بر دقت در توزیع کود شیمیایی و رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان، آموزش شیوه‌های نوین کشاورزی به بهره‌برداران از جمله کشت مکانیزه، رعایت تاریخ صحیح کاشت، بهره‌گیری از رقم‌های مناسب منطقه و پر محصول تاکید کرد.

حسن علیوند از مسئولان واحدها و کارشناسان خواست همراه با کارشناسان بخش خصوصی با اهتمام و حوصله کافی در کنار کشاورز بوده و در جهت افزایش تولید تلاش کنند.

وی آموزش و برنامه‌های ترویجی را یکی از ارکان و وظیفه مهم جهاد کشاورزی ذکر کرد و از حاضران خواست با ارتقای دائمی مهارت‌ها و دانش کشاورزی خود، اندوخته‌های خود را با تجربه‌های بهره‌برداران به اشتراک بگذارند.

علیوند با اشاره به این که نخستین سال است که طرح جهش تولید در دیمزارها به بخش خصوصی واگذار می‌شود، ضمن قدردانی از تلاش‌های تمام دست‌اندرکاران طرح در شهرستان، درخواست کرد که در سال جاری هم طرح با جدیت در شهرستان پیگیری شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر با اشاره به این موضوع که دوران کشت و کار سنتی به سر آمده، تاکید کرد:  بشر باید به سمت شیوه‌های نوین به زراعی و به نژادی برود و در چنین شرایطی می‌توان امنیت غذایی کشور را تامین کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید