Iranian Agriculture News Agency

تامین بذور مورد نیاز برای کشت‌های پاییزه در شهرستان ورزقان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان از تامین بذور مورد نیاز برای کشت‌های پاییزه در شهرستان ورزقان خبر داد.

تامین بذور مورد نیاز برای کشت‌های پاییزه در شهرستان ورزقان

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، پرویز عزتی ضمن بیان اینکه شهرستان ورزقان جزء مناطق سردسیر کشور محسوب می‌شود و کشت‌های پاییزه در این منطقه نسبت به مناطق دیگر استان زودتر اتفاق می‌افتد، گفت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان جهت تأمین نهاده‌های کشت پاییزه برنامه‌ریزی لازم را انجام داده تا کشاورزان در تهیه نهاده با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: درزمینهٔ تأمین بذور اصلاح‌شده موردنیاز برای کشت‌های پاییزه با شرکت‌های تأمین‌کننده بذور، هماهنگی لازم جهت تأمین بذر موردنیاز کشاورزان منطقه انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان ادامه داد: تا این تاریخ تقریباً 200 تن از ارقام مختلف بذر غلات توسط شرکت تعاونی روستایی و شرکت‌های خصوصی خریداری و به شهرستان حمل شده است و کشاورزان می‌توانند نسبت به خرید بذر موردنیاز خود اقدام کنند.

عزتی افزود: از آیتم‌های اصلی افزایش تولید در واحد سطح استفاده از بذور اصلاح‌شده و عاری از بذر علف‌های هرز است، لذا کشاورزان سعی کنند تا حد امکان از بذور اصلاح‌شده درکشت های خود استفاده کنند و درصورتی‌که نتوانند از بذور اصلاح‌شده استفاده کنند حتماً بذور خودمصرفی را بوجاری و ضدعفونی کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید