Iranian Agriculture News Agency

بزرگترین بازار ماهی منطقه شمال غرب کشور در تبریز افتتاح شد

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: از سرمایه‌گذاران حوزه شیلات در آذربایجان شرقی حمایت می‌کنیم.

بزرگترین بازار ماهی منطقه شمال غرب کشور در تبریز افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی،  جواد گوزلی در مراسم افتتاح بازار بزرگ ماهی تبریز که یکی از بزرگترین بازار ماهی‌های کشور است، بیان کرد: سازمان شیلات کشور دو هدف مهم را در حوزه آبزی پروری و آبزی مصرفی پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در حیطه آبزی پروری، افزود: مجموع تولید شیلات استان در سال ۷۳ بالغ‌بر ۳۷۰ تن بود که بعد از تلاش‌های انجام گرفته در این خصوص، طبق اعلام سازمان شیلات ایران، میزان تولید سالانه شیلات استان در سال گذشته به 9 هزار و 611 تن رسیده است.

گوزلی با بیان این‌که گنجاندن حداقل یک وعده مصرف ماهی در سفره‌ها، تفاوتی در هزینه‌ها ندارد، تاکید کرد: مصرف ماهی، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای سلامتی است.

وی در خصوص وضعیت آبزی مصرفی در استان نیز ادامه داد: در حوزه آبزی مصرفی قدردان تمامی ماهی فروشان هستیم. یکسری از واحدهای فروش ماهی استان هستند که در سطح کشور تبدیل به الگو شده‌اند. تمامی واحدهای فروش ماهی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در این بخش برای ما اهمیت دارند.

گوزلی از استقبال سازمان جهادکشاورزی استان از تمامی سرمایه‌گذاران و علاقمندان برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید و فروش ماهی خبر داد و گفت: با تمامی افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این حیطه دارند، همراهی و حمایت لازم را انجام می‌دهیم.

وی در ادامه با بیان این‌که آذربایجان شرقی علی‌رغم توسعه در بخش تولید، سرانه مصرف آبزیان پایینی دارد، اضافه کرد: مصرف ماهی فواید بسیاری دارد و اگر مصرف آن ضرری داشت، امروز مصرف سرانه آبزیان در ژاپن ۷۰ کیلوگرم نبود.

وی تاکید کرد: مصرف سرانه آبزیان در آذربایجان شرقی طی سال‌های گذشته از ۱۰۰ گرم به ۸ کیلو و ۱۰۰ گرم رسیده ولی باز هم از متوسط سرانه کشور پایین‌تر است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص دلایل اقتصادی ارجحیت مصرف ماهی نیز گفت: برای تولید یک کیلوگرم گوشت مرغ، چهار هزار لیتر آب و برای یک کیلوگرم گوشت گاو و گوساله نیز ۱۵ هزار و ۵۰۰ لیتر آب لازم است ولی حداکثر میزان مصرف آب برای تولید یک کیلوگرم گوشت ماهی تنها ۴۰۰ لیتر است.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی آب در سال‌های آتی و وضعیت حکمرانی آب که از سال ۲۰۵۰ به‌عنوان انقلاب آبی یاد می‌کنند، افزود: دنیا به این نتیجه رسیده که باید ۵۰ درصد از نیاز پروتئینی انسان‌ها از دریا تامین شود.

گوزلی در خاتمه بر لزوم تلاش در راستای فرهنگسازی و گنجاندن حداقل یک وعده غذای آبزی در سفره‌های مردم تاکید کرد.

بازار بزرگ ماهی تبریز در ضلع جنوبی بزرگراه پاسداران، بعد از خروجی ارم، روبروی کوه عون بن علی جنب پمپ بنزین نیایش قرار گرفته است.

                                                     

 

 

 

 

 

 

حجم ویدیو: 9.46M | مدت زمان ویدیو: 00:00:58
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید