Iranian Agriculture News Agency

تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر جذب سرمایه‌گذاری

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر الگوسازی برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک و جذب سرمایه‌گذاری و استفاده از فناوری‌های نو و دانش‌بنیان در این زمینه، گفت: ساکنان بومی مناطق باید از ثمرات طرح‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری در این حوزه بهره‌مند شوند و نتایج مثبت آن را در افزایش بهره‌وری تولید و درآمد حاصل از اجرای این طرح‌ها لمس کنند.

تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر جذب سرمایه‌گذاری

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی و شرکت هواپیمایی ماهان درخصوص مدیریت بهره‌برداری و نگهداری از سد و شبکه ارسباران، گفت: این تفاهم‌نامه با مراعات قانون و مقررات و مسائل اجتماعی و حق و حقوق شهروندان بومی انعقاد می‌شود و باید از رهگذر اجرای آن، الگوسازی صحیحی در خصوص استفاده مناسب و بهینه از منابع آب و خاک انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر مردم نتایج مثبت این اقدامات را شاهد باشند، قطعا از توسعه آن در منطقه استقبال خواهند کرد، افزود: باید در هر جای استان که زمین حاصلخیز و آب مناسب وجود دارد، با آموزش روش‌های نوین کشاورزی به مردم محلی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، مدیران باتجربه و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای مردمی کردن اقتصاد کشاورزی گام‌های اساسی برداریم.

خرّم با ابراز تاسف از مغفول ماندن بخش کشاورزی در آذربایجان شرقی، افزود: کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی استان است که می‌توان با توانمندسازی فعالان این حوزه از هدررفت آب، فرسایش خاک و تولید محصولات بی‌کیفیت جلوگیری کرده و بهره‌وری را افزایش داد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سوابق شرکت هواپیمایی ماهان در حوزه سرمایه‌گذاری، بر اجرای مفاد تفاهم‌نامه این شرکت با شرکت آب منطقه‌ای استان تاکید کرد و گفت: هر کاری که بخش خصوصی موفق و قابل اعتماد در حوزه سرمایه‌گذاری انجام دهد، مدیریت استان نیز با نگاه حمایتی و هم‌افزایی در کنار آن خواهد بود.

براساس تفاهم‌نامه منعقدشده، مدیریت بهره‌برداری و نگهداری سد و شبکه ارسباران و تاسیسات وابسته آن با هدف افزایش بهره‌وری و ایجاد سایت گردشگری، از شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی به شرکت هواپیمایی ماهان واگذار می‌شود.

در حال حاضر هزار و 500 هکتار از اراضی واقع در محدوده سد ارسباران، زیر کشت است که از محل افزایش بهره‌وری و لای‌روبی کانال‌های انتقال آب و مدیریت بهینه سد، اراضی زیر کشت تا 750 هکتار دیگر قابل توسعه است.

مدت زمان تفاهم‌نامه منعقدشده ۶ ماه تنظیم شده است تا پس از تحقق اهداف آن، بلافاصله تبدیل به قرار داد شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید