Iranian Agriculture News Agency

حمایت از بهره‌برداران خسارت دیده

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: از بهره‌برداران خسارت دیده از عوامل قهری در بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت بند (خ) ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه کشور از طریق امهال تسهیلات سررسید شده حمایت خواهد شد.

حمایت از بهره‌برداران خسارت دیده

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، نادر نقیلی با اشاره به بند (خ) ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه کشور گفت: این بند قانون، این امکان را فراهم کرده است تا بهره‌برداران خسارت دیده بخش کشاورزی که سررسید تسهیلات آن‌ها در بازه زمانی 96/07/01 تا پایان سال 1400 است و به علت خسارت وارده موفق به پرداخت تسهیلات خود نشده‌اند، با بخشودگی جریمه، سود و کارمزد، اصل تسهیلات خود را به مدت سه سال امهال کنند.

وی فرصت استفاده از این بند قانونی را تا پایان شهریورماه سال جاری اعلام کرد و افزود: متقاضیان مشمول باید به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه مراجعه و درخواست کتبی خود را ارائه کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ادامه داد: کارگروه‌های شهرستانی شرایط لازم جهت امهال تسهیلات مشمولین را طی دو روز بعد از درخواست متقاضی فراهم می‌کنند.

نقیلی اضافه کرد: طرح‌های صنایع تبدیلی، تکمیلی، خدماتی به علت محدودیت اعمال شده در دستورالعمل ابلاغی امکان استفاده از این اعتبار را ندارند.

وی یادآور شد: طرح‌هایی که محل اعتبار آن‌ها صندوق توسعه ملی است، با پرداخت اصل تسهیلات امکان بهره‌مندی از این اعتبار جهت بخشودگی سود وکارمزد تسهیلات را دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید