Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز خبر داد:

آزادسازی هفت هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: در پی اجرای احکام قطعی قضایی و برخورد با تخلفات در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی، هفت هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز آزاد شد.

آزادسازی هفت هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی،  ابراهیم فرقانی بیان کرد: با دستور دادستانی طی اجرای احکام موضوع تبصره ۲ ماده ۱۰ در اراضی کشاورزی اسپیران شهرستان تبریز، ۸۰ مورد تغییر کاربری اراضی تخریب، قلع و قمع و اعاده به وضع سابق شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری طی اجرای احکام موضوع تبصره ۲ ماده ۱۰ در اراضی کشاورزی شهرستان تبریز ۱۷۰ مورد تغییر کاربری تخریب؛ قلع و قمع و اعاده به وضعیت سابق انجام شده است که در کل تا به امروز طی سال جاری شاهد آزادسازی  نزدیک به ۲۰ هکتار  از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز هستیم.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بیان اینکه اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است، تاکید کرد: برای حفظ اراضی کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

فرقانی در ادامه با بیان اینکه به‌منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود، تاکید کرد: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به‌طور صحیح بهره‌‌برداری و در حفظ و حراست از آن برای نسل‌های آینده تلاش کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در خاتمه سخنان خود بیان کرد: خودروهای گشت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۱، مزارع و باغ‌ها را رصد می‌کنند و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید