Iranian Agriculture News Agency

سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومانی در حوزه کشاورزی آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جذب سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیاردی در سال گذشته در بخش کشاورزی نشان از اعتماد سرمایه‌گذاران به حمایت‌های مسئولان استان است.

سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومانی در حوزه کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، مراسم افتتاح هم‌زمان ۸۳ پروژه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مقامات استانی در مجتمع کارخانجات رضوان دانه تبریز برگزار شد.

اکبر فتحی با اشاره به حمایت‌های استاندار از بخش کشاورزی گفت: سال گذشته سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بخش کشاورزی استان انجام شد که این میزان سرمایه‌گذاری برای ما اهمیت بالایی دارد زیرا تا زمانی که سرمایه‌گذار احساس امنیت نکند، سرمایه‌گذاری نمی‌کند. بنابراین این سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده حمایت‌های مسئولان ارشد استانی است.

وی افزود: حاصل این حمایت‌ها از بخش کشاورزی این بود که علی‌رغم اینکه بارندگی یک چهارم کاهش و تبخیر چهار برابر افزایش پیدا کرد و تولیدات گندم استان نیز متکی به دیم است، میزان تولیدات گندم به‌طور محسوس افزایش یافته که این امر به دلیل طرح جهش تولید در دیمزارها است. در این طرح، کارشناسان در کنار کشاورزان قرار گرفته و دانش بومی و جدید با یکدیگر تلفیق می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بیان کرد: امروز خرید تضمینی ‌گندم استان از ۴۰۰ هزار تن عبور کرد که این میزان خرید گندم بیش از ۳۰۰ درصد رشد نسبت به سال ۹۹ را نشان می‌دهد.

فتحی در خصوص عملکرد سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در حوزه دام و طیور گفت: در حوزه مرغ نیز تا دو سال قبل، جوجه‌ریزی ماهیانه آذربایجان شرقی از مرز سه میلیون قطعه نمی‌گذشت اما امروز به پنج میلیون قطعه رسیده‌ است که این موفقیت حاصل حمایت‌ها و تکمیل طرح‌های نیمه‌ تمام است.

وی از افزایش 100 هکتاری سطح گلخانه‌های آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: ۱۰۰ هکتار گلخانه دیگر نیز در دست اقدام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود با اشاره به عزم دولت سیزدهم در زمینه احیای طرح‌های راکد بخش کشاورزی، گفت: در دوسال نخست فعالیت دولت سیزدهم ۳۰ طرح راکد در بخش کشاورزی استان در چرخه تولید قرار گرفتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید