Iranian Agriculture News Agency

نقره داغ شدن سودجویان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شبستر

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شبستر گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، 131 بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه قوم تپه صوفیان این شهرستان تخریب شد.

نقره داغ شدن سودجویان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شبستر

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، محرم آقائی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه با اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، 27 هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته غیرمجاز در منطقه قوم تپه صوفیان آزادسازی شد گفت: این تخریب‌ها با همکاری و حضور دستگاه‌های مرتبط و نیروی انتظامی و با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی متولی تامین امنیت غذایی مردم است که در قانون حفظ کاربری اراضی بر آن تاکید و جهاد کشاورزی مجری آن است، گفت: به‌منظور اجرای قانون با هرگونه ساخت و ساز‌های غیرمجاز در خارج از حریم شهر‌ها و طرح‌های هادی روستایی برخورد قاطع می‌شود.

آقایی با تاکید بر اینکه همشهریان مراقب باشند که در دام زمین‌خواران و سودجویان نروند، خاطرنشان کرد: هرگونه تخلف و تغییرکاربری‌های غیرمجاز را در این زمینه می‌توانند از طریق تلفن گویای ۱۳۱ و تماس با مدیریت‌های جهادکشاورزی شهرستان‌ گزارش دهند .

وی با بیان اینکه با جدیت با پدیده زمین‌خواری و همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات برخورد خواهد شد و این رویه ادامه خواهد داشت با هشدار به احداث‌کنندگان بنا در اراضی کشاورزی، به مردم توصیه کرد از خرید ملک‌های بدون مجوزکه در اراضی زراعی و باغی هستند و توسط سودجویان ارزش‌گذاری کاذب می‌شود خودداری کرده و در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شبستر با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع است به کشاورزان توصیه کرد قبل از هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و باغات با کارشناسان امور اراضی شهرستان و مراکز مستقر در دهستان‌ها مشورت کنند.

وی توصیه‌ای هم به دلالان زمین‌های کشاورزی کرد و گفت: قانون فصل‌الخطاب کار ماست و با هرگونه تغییر کاربری مطابق تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی کشاورزی برخورد انجام شده و مقابله با سودجویان ادامه دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید