Iranian Agriculture News Agency

برگزاری کارگاه آموزشی فن بیان ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی در تبریز

کارگاه آموزشی فن بیان با عنوان « زبان تو، قدرتمندترین سلاح توست» با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی فن بیان ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی در تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، این کارگاه آموزشی ۱۹ و ۲۰ مردادماه با تدریس «سعید خرسندی»، گوینده نامدار رادیو  و همت انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی با همکاری شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان آذربایجان شرقی و سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

مدرس کارگاه آموزشی فن بیان به تکنیک‌های فن بیان از جمله گرم کردن صدا با تمرینات عملی و تنفس دیافراگمی اشاره کرد و گفت: انجام تمرینات مربوط به این موارد از اهمیت بسیاری برای ارئه یک سخنرانی و یا گویندگی و ... دارد.

سعید خرسندی به تکنیک‌هایی اشاره کرد که باعث می‌شوند دیگران به حرف‌های ما به هنگام سخنرانی و گویندگی و ... توجه کنند. با اعتماد به نفس و قاطع صحبت کردن، مکث در هنگام حرف زدن، ایجاد فراز و فرود در صحبت و یکنواخت صحبت نکردن، توجه به لحن از جمله این موارد بود.

وی همچنین به بازیگران و گویندگان و سخنرانانی که در بیان دارای صاحب سبک هستند اشاره کرد و گفت: مرحوم مهران دوستی، داریوش فرهنگ، آنتونی رابینز، ایلان ماسک، امیر آقایی، اسماعیل قادرپناه از جمله این افراد صاحب سبک هستند.

خرسندی به اهمیت استفاده از موسیقی برای تولید محتوا اشاره کرد و گفت: برای حمایت از هنرمندان موسیقی بهتر است برای محتواها از موسیقی‌های مناسب استفاده کرد که استفاده از موسیقی‌های محلی و مختص محتوای تولیدی سازمان و شرکت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی همچنین با بیان اینکه شناسایی  استعدادهای مربوط به گویندگی و تولید محتوا و... از اهمیت بسیاری برخوردار است افزود: با برگزاری رویدادهایی مانند کارگاه آموزشی فن بیان این استعدادها شناسایی می‌شوند که بهتر است از آن‌ها حمایت شود.

وی به نرم‌افزارها و ابزارهای لازم برای تولید محتوا نیز اشاره کرد و به‌صورت عملی و کارگاهی به آموزش تولید محتوای صوتی پرداخت.

هنر سخنوری و تاثیرات آن در برقراری ارتباط با دیگران، زبان بدن در مذاکره، ساخت پادکست و آموزش مقدماتی توسط نرم‌افزار مربوطه، تولید آثار صوتی چون کتاب‌های صوتی و تاثیرات آن در کسب و کار، چگونگی رسیدن به ایده مطلوب در جهت تولید محتوا، چگونگی شکل‌گیری طوفان فکری، چگونگی طراحی کمپین‌های موفق تبلیغاتی و معرفی هوش مصنوعی از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه بود. دومین روز از این کارگاه با حضور و سخنرانی استاد سیدشهاب سیدمحسنی عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی ایران و مدیرکل روابط عمومی و ترویج سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.

این کارگاه آموزشی با مشارکت مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بخش خصوصی و با ارائه مدرک پایان دوره معتبر برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید