Iranian Agriculture News Agency

برگزاری نشست آموزشی حجاب و عفاف در آذربایجان شرقی

نشست آموزشی «حجاب و عفاف با عنوان طلایه‌داران عفاف» و کارگاه آموزشی «فرزند آوری، تربیت فرزند و طرح جوانی جمعیت» در سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

برگزاری نشست آموزشی حجاب و عفاف در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، این نشست و کارگاه آموزشی به همت حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان، گروه نوسازی و تحول اداری برگزار شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و یکی از اساتید نشست آموزشی «حجاب و عفاف با عنوان طلایه‌داران عفاف» با اشاره به اهمیت آموزش و یادگیری مهارت‌های زندگی گفت: اگر خانواده‌ها مهارت‌های عاطفی، مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های تصمیم‌گیری و سایر مهارت‌ها را یاد بگیرند زندگی موفقی خواهند داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید نجفی همچنین به اصولی که باید در زندگی مشترک به آن‌ها توجه کرد اشاره کرد و افزود: احترام، مهرورزی، تصمیم‌گیری و ... موارد مهمی هستند که موفقیت زندگی مشترک با توجه و رعایت این موارد تضمین می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه، مشاور و روانشناس نیز در کارگاه آموزشی «فرزند‌آوری، تربیت فرزند و طرح جوانی جمعیت» با اشاره به اینکه یادگیری و آموزش باعث رشد و خودشکوفایی می‌شود، تاکید کرد: اگر خانواده‌ها مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرند و آن‌ها را در زندگی خود به کار گیرند بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

طیبه قاری زاده مثبت اندیشی، داشتن مهارت گوش دادن، توجه به لحن و انتخاب کلمات مناسب و ... را از اصولی دانست که باید در ارتباطات به آن‌ها توجه شود.

وی ارتباط با خود و خودشناسی، ارتباط با خدا و خداشناسی، ارتباط با محیط‌زیست و طبیعت و ارتباط با دیگران را مهم برشمرد و تاکید کرد: موفقیت خانواده‌ها در توجه به این چهار ارتباط است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید