Iranian Agriculture News Agency

آموزش کارکنان موجب کاهش تخلفات اداری است

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: بخش قابل‌توجه تخلفات به‌دلیل عدم آگاهی است و آموزش می‌تواند از بروز این تخلفات پیشگیری کند.

آموزش کارکنان موجب کاهش تخلفات اداری است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید نجفی در کارگاه آموزشی کارشناسان حقوقی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی که در مجتمع شهید کسائی برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله(ع) گفت: حوزه حقوقی در سازمان جهاد کشاورزی حوزه بسیار حساسی است چرا که از یکسو باید از حاکمیت دولت دفاع کند و از سوی دیگر باید به این مسئله توجه داشته باشد که حق مردم ضایع نشود.

وی زیربنای عالم از هستی از ابتدای خلقت تا حال را کرامت انسانی دانست و افزود: خداوند انسان را به‌ عنوان جانشین خود در زمین معرفی کرده است و این عنوانی است که حتی به ملائکه نیز داده نشده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه فلسفه عالم هستی کرامت انسانی است، گفت: تفاوت نگاه اسلام و غرب در حوزه حقوق نیز به همین مسئله بر می‌گردد، زیرا در اسلام هرکاری که الهی نباشد کرامت انسانی را زیر سؤال خواهد برد و تنها خداوند است که بر انسان ولایت دارد و ولایت اهل‌بیت نیز در این راستاست که انسان را به سمت خداوند رهنمود می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین نجفی ادامه داد: اگر انسان نگاه توحیدی نداشته باشد مسیر را اشتباه خواهد رفت و مشکلاتی که در غرب شاهد آن هستیم به همین دلیل است که نگاه آن‌ها سکولار و انسان‌محور است و بر پایه اصالت فرد بناشده است.

وی منشور حقوق بشری که در سازمان ملل تدوین‌شده است را دارای ایرادات اساسی دانست و افزود: یکی از مسائل مهم در حقوق بشر حق حیات است. در اسلام گرفتن زندگی یک فرد برابر با سلب حق حیات کل انسان‌ها در نظر گرفته ‌شده است و نجات دادن حیات یک فرد نیز به همین‌گونه تلقی شده است.این نشان‌دهنده اهمیتی است که اسلام برای حق حیات قائل است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان حق آزادی را دیگر مسئله مورد توجه در اسلام دانست و افزود: انسان در دین اسلام آزاد است. او آزاد خلق‌شده است و در تعیین مسیر زندگی خود نیز آزادی دارد و به همین دلیل است که تقلید در اصول دین مجاز نیست.

وی برابری و برادری را دیگر اصل مورد توجه اسلام دانست و افزود: در اسلام ثروت و رنگ پوست و نژاد نشان برتری نیست بلکه تنها چیزی که برتری انسان‌ها نسبت به یکدیگر را مشخص می‌کند، تقوای الهی است.

حجت ‌الاسلام‌‌والمسلمین نجفی با اشاره به نامه امیرالمؤمنین(ع) گفت: باید قبل از اینکه به فردی مسئولیتی می‌دهیم، در خصوص آن به ‌خوبی تحقیق کنیم تا مطمئن شویم مسئولیت را به فرد درستی واگذار کرده‌ایم.

وی با اشاره به‌ ضرورت ترمیم ساختار سازمانی، گفت: مشکلات ساختاری باعث شده است برخی افراد مجبور شوند چند مسئولیت را بر عهده بگیرند و این مسئله‌ای است که باید مرتفع شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان در پایان سخنان خود آموزش کارکنان را یکی از راهکارهای کاهش تخلفات در سازمان دانست و ادامه داد: بخش قابل‌توجهی از تخلفات به‌دلیل عدم آگاهی کارکنان از مصادیق تخلفات رخ می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید