Iranian Agriculture News Agency

تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی دستگاه‌های مسئول برای خرید گندم

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های مسئول برای خرید تضمینی گندم و پرداخت سریع هزینه‌های آن برای افزایش اعتماد و انگیزه کشاورزان، گفت: عمده کشاورزان خسارت‌دیده از بلایای طبیعی مثل خشکسالی و سرمازدگی در مناطق محروم استان ساکن هستند و باید خرید گندم مازاد از این کشاورزان به صورت جدی از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری شود.

تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی دستگاه‌های مسئول برای خرید گندم

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم، بیان کرد: اداره کل غله و شرکت‌های تعاون روستایی باید هرچقدر می‌توانند اقدام به خرید گندم مازاد کشاورزان کنند و پول کشاورزان نیز باید به‌موقع پرداخت شود تا در انگیزه کشاورزان برای فروش گندم به دولت اختلال ایجاد نشود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار بارگذاری قیمت قطعی خرید تضمینی گندم کشاورزان در سامانه مربوط شد و گفت: عدم درج قیمت موجب بی‌اعتمادی می‌شود و باید نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت قیمت ثبت‌شده در سامانه باقیمت قطعی خرید تضمینی گندم به کشاورزان اطلاع‌رسانی و اقدام عملی انجام شود.

خرّم افزود: هرگونه عاملی که در فرایند خرید گندم مازاد کشاورزان مانع ایجاد کند چه به‌صورت شخص، سیلو و حمل‌ونقل باشد، باید رفع شود و مشکلی در این روند وجود نداشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش میزان تولید گندم استان در اثر کاهش بارندگی، خشک‌سالی و خسارت بلایای طبیعی، گفت: خسارتی که به کشاورزان واردشده باید به‌صورت دقیق و کارشناسی شده شهر به شهر و منطقه به منطقه جمع‌بندی شود تا نسبت به جبران این خسارت‌ها اقدام شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اعلام آمادگی برای خرید گندم مازاد کشاورزان استان، ادامه داد: در سال زراعی گذشته ۲۹۴ هزار و ۵۳۲ تن گندم مازاد از کشاورزان استان از سوی ۷۲ مرکز خریداری شد.

علیرضا شاهدی بابیان اینکه امسال ۶۳ مرکز اقدام به خرید گندم مازاد کشاورزان استان می‌کنند، توضیح داد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۳۵ هزار تن گندم مازاد کشاورزان استان به قیمت پایه هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان خریداری شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید