Iranian Agriculture News Agency

رونمایی از کنسانتره مخصوص مرغ تخم‌گذار در استان آذربایجان شرقی

معاون بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، نقش بخش خصوصی، در افزایش سطح کیفیت تولیدات کشاورزی به خصوص خوراک دام و طیور مورد نیاز واحدهای تولید تخم مرغ، گوشت مرغ و محصولات دامی دیگر را بسیار مهم و با ارزش دانست.

رونمایی از کنسانتره مخصوص مرغ تخم‌گذار در استان آذربایجان شرقی

 به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، ایاز برنو در همایش مرغداران مرغ تخم‌گذار در تبریز ادامه داد: شرکت‌های تولید کننده خوراک دام و طیور استان به عنوان حلقه اصلی زنجیره تولید مرغ و تخم مرغ نقش بسزا در بهبود سبد معیشتی مردم، تنظیم قیمت و سلامت جامعه دارند و گروه صنعتی آتام را پیشرو و پدر پلت استان نامید که توانسته در طول چند دهه فعالیت خود در این حوزه محصولی با کیفیت تولید و روانه بازار کند.

برنو ظرفیت تولید خوراک دام و طیور استان را بیشتر از نیاز استان دانست و از شرکت آتام به‌عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده خوراک دام و افتخار استان یاد کرده و گفت: اگر مجموعه‌های تولید کننده خوراک دام و طیور و تولیدکنندگان تخم مرغ باهم همکاری کنند، حداقل می‌توانند به عدم حذف تخم مرغ که در دسترس‌ترین غذا برای مردم کم درآمد محسوب می‌شود کمک کنند.

در اثنای این همایش بزرگ از محصول جدید گروه صنعتی آتام با نام کنسانتره مخصوص مرغ تخم‌گذار رونمایی شده و به‌عنوان یک محصول استراتژیک معرفی شد.

با توجه به آمارهای ارائه شده توسط معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با افزوده شدن این ظرفیت تولید، از این حیث به خودکفایی رسیده است و می‌تواند به استان‌های همجوار هم در این امر یاری کند.

همچنین در این همایش، مطالب علمی در رابطه با پرورش مرغ و تولید تخم مرغ توسط متخصص بیماری‌های طیور ارائه شد.

 

 

 

 

 

حجم ویدیو: 4.32M | مدت زمان ویدیو: 00:00:14
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید