Iranian Agriculture News Agency

داوودی خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: با توجه به نیاز استان چهار هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی برای ساخت نیروگاه در ۱۲ شهرستان شناسایی شده است.

ساخت نیروگاه در چهار هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، سیروس داوودی افزود: شهرستان‌های تبریز، میانه، هشترود و چاراویماق از جمله شهرستان‌هایی است که اراضی منابع طبیعی برای ساخت نیروگاه شناسایی شده است.

وی گفت: برای رفع مشکلات ۳۰ واحد معدنی آذربایجان شرقی که از گذشته مشکل داشتند نیز از منظر منابع طبیعی اقدام شده است و اولویت اداره کل منابع طبیعی حفظ و صیانت از عرصه‌های طبیعی استان است و متخلفان به اراضی منابع طبیعی نباید به راحتی بتوانند به این عرصه‌ها دست اندازی کنند، اما این اقدامات تعاملی و توسعه‌ای با همین نگرش انجام شده است.

داوودی ادامه داد: در بخش تولید و صنعت نیز ۲ هزار هکتار زمین به شرکت شهرک‌های صنعتی و یکی از صنایع مهم غذایی استان واگذار شد تا سرمایه گذاری در آن انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: ۵۲ هکتار از اراضی ملی و دولتی با اقدامات حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی به ارزش پنج هزار میلیارد تومان به نفع دولت اعاده و اسناد متصرفان ابطال شده است.

وسعت آذربایجان شرقی چهار میلیون و ۵۶۰ هزار هکتار است که ۶۵ درصد این مساحت جزو اراضی ملی به شمار می‌رود و تاکنون برای ۹۶ درصد آن کاداست (نقشه برداری ثبتی) تهیه شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید