Iranian Agriculture News Agency

استاندار آذربایجان شرقی:

نظارت و بازرسی بر نحوه ارایه خدمات در نانوایی ها تداوم یابد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ارتقاء نظارت و بازرسی در ارائه خدمات به خصوص پخت نان در نانوایی ها و افزایش اکیپ های نظارتی، گفت: باید پایش ها و بازرسی ها از نانوایی ها تداوم داشته باشد بر این اساس طرح ناظر مقیم محله ای می تواند در اجرایی شدن درست و دقیق نظارت بر عملکرد نانوایی ها موثر باشد.

نظارت و بازرسی بر نحوه ارایه خدمات در نانوایی ها تداوم یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی،  عابدین خرّم در نشست شورای آرد و نان آذربایجان شرقی اظهار کرد: همان طور که در دوران کرونا یک پایگاه تجمیعی در مناطق و محلات ایجاد شد و جمعیت هر منطقه نیز تحت پوشش قرار گرفت، اکنون نیز امکان اجرایی کردن این طرح در خصوص نظارت بر نانوایی های مناطق و محلات وجود دارد که می تواند به عنوان یکی از عوامل بازدارندگی و برخورد به موقع و صحیح با متخلفان توسط افراد معتمد محلی اجرا شود.

وی تاکید کرد: تلاش های مداوم و پیگیری های مسئولان با نظارت های دقیق در نهایت باید منجر به نتیجه شود و رضایتمندی بیشتر مردم را به دنبال داشته باشد، دولت ۵۵۰ میلیارد تومان یارانه نان به آذربایجان شرقی تخصیص داده است.

خرّم با یادآوری اینکه نظارت و بازرسی و برخورد با متخلفان کلید و راهکار مقابله با تخلفات است، گفت: از اتحادیه نانوایان نیز می‌خواهیم تا نانوایان قابل تشویق را شناسایی و نانوایان متخلف را معرفی کند، برخی از مردم در خصوص نان گله مند هستند که ما به عنوان مسئول باید آن را حل و فصل کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه سهمیه نانوایی ها کاهش نیافته و همین طور تعداد نانوایی ها به قدر نیاز استان وجود دارد، کمبود آرد نیز نداریم، گفت: نانوایی های سهمیه بگیر دولتی در استان افزایش و تعداد نانوایی های آزادپز کاهش یافته است بر این اساس انتظار می رود با ارتقاء کیفیت پخت نان رضایتمندی مردم بیش از این افزایش یابد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: نانواهایی که تعطیلی های غیرمجاز داشته اند به تعزیرات اعلام شده و به این نهاد معرفی شده اند، تعدادی از نانوایی هایی هم که تعطیلات خارج از موعد داشتند برای اخذ تعهد به اتحادیه ها معرفی شدند.

محمد کلامی اظهار کرد: البته بر اساس طرح تشویق نانوایی های امین، نانوایانی که خارج از نوبت تعطیل کنند سهمیه آنها قطع و در اختیار نانوایی های امین قرار می گیرد.

وی همچنین در خصوص نشت آرد از نانوایی ها گفت: برای جلوگیری از تخلفات حمل آرد اقدامات خوبی انجام شده البته در کنار آن اگر مدیری تخلفی در خصوص مبارزه با قاچاق آرد داشته باشد به هیات تخلفات معرفی می شود.

وی ادامه داد: البته وضعیت آذربایجان شرقی نسبت به استان های هم تراز بهتر بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت: دستگاه های کارتخوان انتظارات لازم در خصوص نظارت بر فروش آرد و نان را برآورده نکرده است.

اکبر فتحی همچنین گفت: ۱۰ اکیپ نظارتی در تبریز بر توزیع آرد نظارت می کنند.

واقف بهروزی، مدیر کل اداره امور اقتصاد و دارایی آذربایجان شرقی نیز گفت: در ۴۸ ساعت گذشته ۵۶۱ نانوا ۹۹۵ تراکنش تکراری انجام دادند و ۵۸ نانوا نیز ۳۰ مورد تخلف در پخت نان داشتند.

فرماندار شهرستان تبریز نیز در این جلسه اظهار کرد: کارتخوان هایی که نصب شده اند قدرت کافی مانیتور تخلفات را به طور کاربردی مهیا نکردند.

علی جعفری آذر همچنین با تأکید بر افزایش نظارت دقیق بر نانوایان افزود: البته در تمام صنوف نظارت درون صنفی کارآیی ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید