Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از قلع و قمع 350 فقره از تغییر کاربریهای غیر مجاز در این استان از ابتدای سالجاری خبر داد.

آزادسازی 63 هکتار از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی در سال 1401

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، سرهنگ شهریار کاظم پور در حاشیه اجرای حکم قلع و قمع بیش از ۷۰ قطعه حصارکشی و ویلاهای در حال ساخت در منطقه سعید آباد شهرستان بستان آباد در حوالی مجتمع خدماتی و رفاهی شهید کاظم نژاد و 100 قطعه در قم تپه شهرستان شبستر که مجموعا منجر به آزادسازی 17 هکتار  اراضی کشاورزی شد در گفتگو با خبرنگاران  ضمن اظهار این مطلب افزود: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و با عنایت به صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضایی و به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری زمین های کشاورزی و باغات، به منظور جلوگیری از خردشدن اراضی کشاورزی و برخورد با تغییر کاربریهای غیرمجاز از ابتدای سال 1401 تا کنون تعداد 350 مورد احکام جدید قضایی قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز و 50 مورد احکام قضایی معوق گذشته در جهت حفظ اراضی زراعی اجرا شده است که به آزادسازی حدود 63 هکتار از اراضی کشاورزی استان منجر گشته است.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع می باشد ادامه داد: برای واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تغییر کاربری با در نظر گرفتن درجه زمین و نوع خاک منطقه و سایر شرایط ضروری در اختیار بخش صنعت قرار می‌گیرد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان تاکید کرد: بی شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه است.

وی گفت: از مردم شریف استان درخواست می کنیم در شناسایی و تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی را یاری کنند. 

 سرهنگ کاظم پور افزود: سامانه تلفنی 131 با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی راه اندازی شده و آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات مردمی در این خصوص است و همچنین ثبت گزارش تغییر کاربری غیرمجاز توسط شهروندان از طریق سامانه www.cms.laoi.ir  امکان پذیر است. 

 

 

 

حجم ویدیو: 3.45M | مدت زمان ویدیو: 00:00:13
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید