Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز خبر داد:

اجرای بیش از هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در تبریز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز از اجرای بیش از هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان تبریز خبر داد.

اجرای بیش از هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در تبریز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی در حاشیه بازدید از پروژه‌های آبیاری تحت فشار شهرستان تبریز اظهار کرد: آبیاری کم‌فشار روش جدیدی است که با استفاده از فشار آب موجود در لوله‌های آب‌رسانی و بدون نیاز به استخر و پمپاژ انجام می‌شود.

 وی افزود: در حال حاضر ۱۵۰ هکتار پروژه آبیاری تحت فشار دیگر در حال اجراست.

فرقانی در ادامه اضافه کرد: جهت تأمین اعتبار ۲۵۰ هکتار دیگر نیز پرونده تشکیل یافته و به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال شده است و ۴۰۰ هکتار دیگر نیز در مرحله مطالعه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز در ادامه با اشاره به بر لزوم استفاده کشاورزان از روش‌های نوین آبیاری، گفت: استفاده از آبیاری تحت فشار، اصلاح روش‌های سنتی، اصلاح و بهسازی کانال‌های آبیاری، احیای قنوات و لوله‌گذاری در انهار به روش سنتی و مکانیزه تا محل مصرف آب می‌تواند در صرفه‌جویی آب نتیجه‌بخش باشد.

وی با اشاره به اقدامات ضروری برای افزایش کارایی مصرف آب کشاورزی در این شهرستان خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی کشت و استفاده از گلخانه‌ها از سایر اقدامات ضروری با هدف افزایش کارایی مصرف آب در کشاورزی شهرستان تبریز است که خوشبختانه کار‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.

فرقانی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: کشاورزان می‌توانند با مراجعه به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌ تبریز و استفاده از تسهیلات موجود، اقدام به تغییر سیستم آب‌رسانی در زمین‌های کشاورزی خود کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید