Iranian Agriculture News Agency

هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد

آخرین وضعیت بازار آرد و نان و فرآیند تولید، تأمین و توزیع کالاهای اساسی در جلسه کمیته اقدام مشترک ستاد تنظیم بازار استان با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و به ریاست استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد.

تخصیص سهمیه و فعال‌سازی 40 واحد نانوایی آزادپز

 به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، در این جلسه، پس از ارائه گزارش مدیران دستگاه‌های اجرایی از روند تأمین و عرضه کالاهای اساسی و راهکارهای پیشنهادی برای سامان‌دهی وضعیت بازار استان، تصمیمات لازم برای تأمین مایحتاج عمومی مردم به اندازه کافی بویژه سامان‌دهی عرضه نان و کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید اتخاذ شد.

 استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این نشست، از تمهیدات ویژه ستاد تنظیم بازار استان برای سامان‌‌دهی وضعیت آرد و نان خبر داد و گفت: مقرر شده است با تشدید نظارت بر وضعیت پخت و عرضه نان، امکان دسترسی آسان مردم به نان فراهم و از تشکیل صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها جلوگیری شود.

 عابدین خرّم افزود: تخصیص سهمیه و فعال‌سازی 40 واحد نانوایی آزادپز، افزایش سهمیه نانوایی‌های امین و شروع به کار نانوایی‌ها حداقل یک ساعت زودتر از روزهای گذشته، تصمیماتی بود که برای سامان‌دهی وضعیت عرضه نان گرفته شد.

 وی تأکید کرد: نظارت بر نانوایی‌ها توسط گروه‌های بازرسی جهاد کشاورزی، صمت و بسیج به صورت مستمر و مرتب انجام می‌شود، اما این نظارت‌ها باید هدفمندتر و دقیق‌تر شود و مردم هم در این زمینه به دستگاه‌های مسئول کمک کنند.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص وضعیت کالاهای اساسی نیز گفت: هیچ مشکلی برای تولید و عرضه کالاهای اساسی در استان نداریم و کمبودی در این زمینه احساس نمی‌شود و فروشگاه‌ها نیز باید از موجودی خود برای عرضه این کالاها به مردم مطمئن باشند.

 وی با اشاره به افزایش حجم خریدهای مردم در روزهای گذشته، گفت: از مردم استان می‌خواهیم با آرامش و انبساط خاطر، خریدهای خود را انجام دهند و امیدواریم با تلاش دستگا‌های مسئول در تأمین به‌موقع و کافی کالاهای اساسی، طی روزهای آینده شاهد وضعیت عادی در بازار باشیم.

 محمد کلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز از تشکیل روزانه کمیته اقدام مشترک ستاد تنظیم بازار استان خبر داد و گفت: وضعیت تأمین و عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم به صورت مرتب و لحظه‌ای توسط این کمیته رصد می‌شود و به مردم استان اطمینان خاطر می‌دهیم که مشکلی در تأمین نیازمندی‌های آنان نداریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید