Iranian Agriculture News Agency

آل هاشم تاکید کرد:

اتخاذ تدابیر لازم برای رفع مسائل مربوط به گندم، آرد، ماکارونی و نان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان نحوه‌ کار و مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار بگیرند، گفت: جراحی اقتصادی دولت باید جهادی و با هدف کاهش فاصله طبقاتی باشد.

اتخاذ تدابیر لازم برای رفع مسائل مربوط به گندم، آرد، ماکارونی و نان

 به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب؛ باید در خصوص مسائل و موضوعات مهم با مردم صحبت شود، گفت: بدون توجه به شایعات فضای مجازی و نیفتادن در پازل دشمنان باید مردم در جریان نحوه‌ کار و مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار گیرند.

امام جمعه تبریز با اشاره به افزایش قیمت گندم، آرد، نان و ماکارونی در روزهای اخیر، اضافه کرد: مسئولان دولت باید قبل از افزایش قیمت کالاها، علت آن را به مردم توضیح دهند.

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای رفع مسائل مربوط به گندم، آرد، ماکارونی و نان، گفت: مردم متدین و انقلابی جمهوری اسلامی اگر خوب توجیه شوند، با این موضوع هیچ مشکلی نخواهند داشت.

خطیب نماز جمعه تبریز، علت افزایش قیمت ماکارونی را افزایش قیمت های جهانی و رشد ۱۲۳ درصدی نرخ گندم در یک سال گذشته، افزایش ۲ هزار درصدی قاچاق آرد یارانه ای نسبت به سال گذشته، تخلف چند کارخانه ماکارونی در روزهای اخیر با عدم عرضه به بازار، صادرات ماکارونی با آرد یارانه ای، فروش آرد یارانه ای به نرخ آزاد توسط دلالان، نرسیدن یارانه های گندم و آرد به سفره های مردم و قاچاق آنها و شکاف زیاد قیمتی با دیگر کشورها بعد از تخصیص یارانه در داخل اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی سه نوع آرد در بین نانوایی ها و کارخانه های ماکارونی سازی و کلوچه عرضه می کند، ادامه داد: نوع اول آردی است که در اختیار نانوایی ها قرار می گیرد و قیمت آن همچنان ثابت و کیلویی ۶۵۰ تومان است، نوع دوم آردی است که در اختیار نانوایی های آزادپز شامل نانوایی های صنعتی، فانتزی و حجیم قرار می گیرد و قیمت آن کیلویی ۹۰۰ تومان و ثابت مانده و نوع سوم آردی است که در اختیار کارخانجات ماکارونی سازی، کیک، کلوچه، نشاسته و رشته پزی قرار می گیرد و قیمت آن از کیلویی 2 هزار و 700 تومان به ۱۲هزار تومان افزایش یافته است.

وی از ستاد نماز جمعه تبریز خواست در برخی هفته ها به جای سخنرانی قبل از خطبه ها، میزگردی با حضور مسئولان تشکیل دهند تا به مردم در خصوص بروز این مشکلات توضیح دهند و علت رشد قیمت کالاها را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه کارنامه خوب و سابقه ارزشمند هشت ماه گذشته دولت سیزدهم موجب بالارفتن انتظارات مردم شد، یادآوری کرد: سرعت عمل و جدیت در حل مشکلات معیشتی از انتظارت مردم از دولت انقلابی و جهادی است.

امام جمعه تبریز با اشاره به عملکرد خوب دولت سیزدهم در هشت ماه گذشته، گفت: دولت در این مدت باب حضور و گفت و گو با مردم را باز کرد، واردات واکسن سرعت گرفت، اوج گیری کرونا تا حدود زیادی مهار شد، حقوق و مزایا بدون تاخیر پرداخت شد، دیپلماسی منطقه و بین المللی و تجارت با همسایگان سرعت بیشتری به خود گرفت، صادرات نفت به ۱.۵ میلیون بشکه افزایش یافت، تجارت خارجی به حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارتقا یافت، بدهی های گذشته پرداخت شد و در مذاکرات رفع تحریم فعالانه وارد شد و همزمان فعالیت های خود را در قالب بسته های برنامه ای برای اصلاح بودجه و نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار یکی پس از دیگری اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: با توجه به این کارهای خوب دولت، انتظارت مردمی بالا رفته و همچنان که مردم صبور و انقلابی در تمامی صحنه ها حضور فعالی از خود نشان داده اند، در این مسیر پرفراز و نشیب نیز به دولت کمک خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تبریز خاطرنشان کرد: مردم کشور ما مردمی نجیب، متدین، ولایی و پای‌کار هستند و هر موقع احساس کرده‌اند که حضورشان ضروری است، در صحنه حاضر شده‌اند و قطعاً دولت را در ادامه‌ این راه پر فراز و نشیب همراهی خواهند کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید