Iranian Agriculture News Agency

ابوالحسن زاده در گفتگو با ایانا:

مدیرکل غله و امور بازرگانی آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص انواع نان در این استان وجود ندارد.

قیمت نان در آذربایجان شرقی افزایش ندارد

اسفندیار ابوالحسن زاده در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به نظر کار گروه آرد و نان آذربایجان شرقی و با توجه به سیاستهای کلان کشور هیچ گونه افزایش قیمتی در نان وجود نداشته است بر این اساس نانواها مکلف هستند براساس قیمت‌هایی که اتحادیه‌ها قبلاً ارائه کردند و در نانوایی ها نصب شده است، نان را پخت و تحویل مردم دهند.

وی با اعلام اینکه در خصوص افزایش قیمت نان هیچ گونه مصوبه‌ای وجود نداشته و در سطح کشور نیز بخشنامه ای در این خصوص وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قیمت آرد و نان بر اساس سیاستهای کلان کشوری تعیین می‌شود و استان آذربایجان‌شرقی هم از آن تبعیت می‌کند و افزایشی در این خصوص وجود ندارد.

وی در خصوص فعالیت برخی نانواهای آزادپز گفت: شاید برخی از واحدهای نانوایی آزاد پز و نانوایی های پخت نان های سبوس دار، رژیمی یا ترکیبی بخواهند افزایش قیمت داشته باشند که در این خصوص نیز به آنها مجوز افزایش قیمت نداده ایم.

وی تاکید کرد: هر نانوایی که خارج از قیمت مصوب نان به مردم عرضه کند تحت پیگرد دستگاه های اجرایی مربوط مثل تعزیرات، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان حمایت از مصرف کننده و کارگروه آرد و نان استان قرار می گیرد و در این خصوص رصد لازم انجام می شود.

ابوالحسن زاده همچنین در خصوص ذخایر آرد و گندم در آذربایجان شرقی گفت: ذخایر کافی در استان وجود دارد و هیچ مشکلی در این ارتباط نیز نداریم.

وی با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی ۶ هزار و ۳۰۰ واحد نانوایی یارانه ای فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد نانوایی در شهرستان تبریز به مردم خدمات ارایه می دهند .

حجم ویدیو: 9.39M | مدت زمان ویدیو: 00:03:23
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید