Iranian Agriculture News Agency

احمدی در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان هشترود از توزیع 3 هزار و 500 تن کود سرک بهاره در بین کشاورزان در این شهرستان خبر داد.

تامین و توزیع 3 هزار و 500 تن کود سرک بهاره در بین کشاورزان شهرستان هشترود

مجید احمدی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: در سالزراعی جاری براساس برنامه‌ ریزیهای صورت گرفته 3 هزار و 500 تن کود سرک بهاره جهت تغذیه گیاهی  در بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است.

وی گفت: تغذیه گیاهی نقش مهمی در افزایش عملکرد کمی و کیفی محصولات کشاورزی بویژه گندم دارد بطوریکه در مزارع گندم با مصرف کود سرک طبق توصیه های مراکز تحقیقاتی کشاورزی علاوه بر افزایش کمی، کیفیت دانه گندم تولیدی از قبیل میزان پروتئین دانه نیز افزایش یافته و خاصیت نانوایی بهبود می یابد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود ادامه داد: از اوایل دی  ماه سال گذشته عملیات حمل و توزیع و انتقال کودهای ازته و اوره برای شهرستان آغاز شده است و این روند همچنان ادامه دارد .

 احمدی افزود: بیش از 92هزار هکتار از مزارع گندم و جو دیم و 1500 هکتار اراضی گندم آبی و نزدیک به 80 هکتار کلزا تحت عملیات کودهی سرک بهاره قرار گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از کشاورزان عزیز درخواست می شود  با توجه به شرایط اقلیمی سالجاری از مصرف کودهای شیمیایی به صورت بی رویه خودداری کرده و سعی کنند مصرف کودها براساس وضعیت بارندگی و با نظر کارشناسان کشاورزی انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید